9.9 C
Uvjerljiva pobjeda protiv Sercodaka

Podravkašice sjajnom predstavom stigle nadomak Lige prvakinje

Podravka danas, u nedjelju, od 18 sati igra odlučujući susret za ulazak u Ligu prvakinja, a protivnice će im biti predstavnice domaćeg Glassverketa.

Rukometašice Podravke Vegete sjajnom su jučerašnjom igrom jednom nogom stale u skupinu Lige prvakinja. Na kvalifikacijskom turniru u norveškom Drammenu Koprivničanke su s uvjerljivih 30:17 svladale nizozemski Sercodak Dalfsen te izborile finalni okršaj protiv domaćeg Glassverketa.

Od početka dvoboja Podravkašice su nametnule svoj ritam, a imponirala je igra u obrana, koja je otvarala i mnoštvo mogućnosti u napadu.

Sjajna koprivnička obrana, predvođena uvijek raspoloženom Kapitanović na vratima, u prvom je poluvremenu Nizozemkama dopustila samo sedam pogodaka, dok je na kraju utakmice semafor pokazivao također niskih 17.

Kako prenose klupske internetske stranice, konačna razlika mogla je biti još i viša jer su se vratnice nekoliko puta tresle, a i neke stopostotne prilike nisu realizirane, no i 30:17 u kvalifikacijama za Ligu prvakinja izgleda i više nego zadovoljavajuće.

U napadu je s devet pogodaka briljirala Vidak, a pet je dodala Zadravec, dok su Kapitanović (13) i Jukić (5) na vratima skupile ukupno 18 obrana.

U drugoj utakmici norveški Glassverket s 34:23 svladao je tursku Ankaru te će danas, u nedjelju, od 18 sati biti finalna prepreka Podravkašicama. Ostvare li Koprivničanke novu pobjedu plasirat će se u skupinu Lige prvakinja, a ukoliko budu poražene, očekuje ih Kup EHF-a.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU PRVAKINJA:

PODRAVKA VEGETA – SERCODAK DALFSEN 30:17 (13:7)

DRAMMEN – Dvorana Drammenshallen. Gledatelja: 200. Sutkinje: Cristina Nastase i Simona Raluca Stancu (obje Rumunjska).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (5+0), Kapitanović (13+0); Zadravec 5, Dežić 1, Karlovčan 1, Krsnik 2, Milošević 4, Džono 1, Nemaškalo 3, Mrđen 2, Papac, Vidak 9(3), Pavlović, Petika, Gugić 2, Debelić. TRENER: Goran Mrđen.

SERCODAK DALFSEN: Janssen (1+0), Vandewall (1+0), Ten Holte (2+0); Kooij, Logtenberg 1, Steenbakkers 2(1), Rijks 1, Pavković 1, Van Buren 1, Nusser 4(1), Ross 1, De Wild, Koppe 2, Noordink 4, Wilsterman, Van Leeuwen. TRENER: Peter Portengen.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 5(3), Sercodak Dalfsen 3(2).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 16 minuta (Milošević 2+2+2, diskv. u 44. min., Debelić 2+2+2, diksv. u 40. min. Đono i Mrđen po 2), Sercodak Dalfsen 6 minuta (Nordink 2+2, Pavković 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Marijeta Vidak (Podravka Vegeta).