30.2 C
Ponedjeljak, 17. lipnja 2024.

Polufinale Kupa: Hajduk ostvario kapitalnu prednost u Koprivnici

Hajduk je pogocima Sušića i Stojanovića došao do kapitalne prednosti u prvoj utakmici polufinala Hrvatskog nogometnog kupa odigranoj pred 2000 gledatelja na Gradskom stadionu u Koprivnici. Nadu je domaćim navijačima vratio Vugrinec pogotkom za izjednačenje u 77. minuti, ali su Bijeli u završnici ipak uspjeli stići do pobjedničkog pogotka.

– Više smo dominirali i kombinirali, no nažalost to nismo uspjeli konkretizirati. Moji dečki su se maksimalno trudili, ali su isto tako i puno griješili. Hajduk je ponušeno iskoristio, a mi svoju premoć nismo. Ipak, od finala još nismo odustali – rekao je trener Slavena Belupa Roman Sović.

Hajduk je bolje otvorio utakmicu, imao je u 11. minuti zicer kojeg je Kouassiju obranio Rodić, a prije toga u 8. minuti gosti su tražili jedanaesterac nakon Delićeva igranja rukom, no sudac je to izvukao na rub kaznenog prostora.

Kad je u 17. minuti isključen Vršajević, činilo se da će Slaven Belupo lakše do pogotka i pobjede, no Hajduk se dobro branio i odolijevao napadima. Slaven je imao inicijativu, ali nije uspio stvoriti pravu priliku.

U 56. minuti snažno je tukao Jozinović, Rodić je odbio, a Sušić zabio s ruba 16-erca. U 77. minuti Glavica asistira Vugrincu koji pogađa za 1:1, a dvije minute kasnije Jelavić glavom šalje loptu malo pokraj gola.

U zadnjih pet minuta zbog drugog žutog kartona iz igre moraju Kokalović i Bubnjić. Upravo je Bubnjić u 90. srušio Maglicu, Jozinović je ubacio, a Stojanović pogodio za pobjedu.

– Nas nosi ljubav prema klubu, prema Hajdukovu dresu, prema navijačima, i to je očito doprinijelo da smo uspjeli izdržati, dati gol s igračem manje i na kraju zasluženo pobijediti. Belupo je imao pritisak cijelu utakmicu, ali sreća je na kraju bila na našoj strani – izjavio je Hajdukov trener Mišo Krstičević.

HRVATSKI NOGOMETNI KUP, POLUFINALE, PRVA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 1:2 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 2.000. Sudac: Batinić (Osijek).

SLAVEN BELUPO (4-3-2-1): Rodić – Barić, Kokalović, Bubnjić, Maras – Purić, Jugović (od 46. Vugrinec), Čanađija – Rak (od 63. Glavica), Delić – Novinić (od 38. Jelavić). TRENER: Roman Sović.

HAJDUK (4-2-3-1): Blažević – Vršajević, Nižić, Lima, Jozinović – Plazonić (od 21. Stojanović), Andrijašević (od 31. Sušić) – Kouassi, Caktaš, Maglica – Vuković (od 81. Mikanović). TRENER: Mišo Krstičević.

STRIJELCI: 0:1 Sušić (56), 1:1 Vugrinec (77), 1:2 Stojanović (90).

ŽUTI KARTONI: Vršajević (6), Jozinović (18), Bubnjić (19), Delić (42), Purić (45), Kokalović (67), Kouassi (78), Čanađija (81).

CRVENI KARTONI: Vršajević (17 – drugi žuti; preoštar start), Kokalović (85 – drugi žuti; prigovor), Bubnjić (90 – drugi žuti; preoštar start).

IGRAČ UTAKMICE: Tino Sven Sušić (Hajduk).

UZVRATNA UTAKMICA: 17. travnja u Splitu.

ROADPOL

Ljudi, oprez! Policija od danas provodi posebnu akciju, “ciljaju” cijeli tjedan na točno ove vozače

Kako bi smanjili broj prometnih nesreća, naša policija od danas provodi posebnu akciju na prometnicama. Radi se o nadzoru alkohola...