7.6 C
Petak, 10. svibnja 2024.

Polufinale kupa // Tehničar iz Cvetkovca pobjedom protiv Podravca iz Virja ostvario povijesni uspjeh
P

Igrači Romana Sovića na privremenom domaćem terenu u Subotici Podravskoj svladali su protivnika iz višeg ranga s uvjerljivih 3:1. Pogotke za Tehničar postigli su Šomoci, Balaško i Firbas, a strijelac za konačnih 3:1 bio je V. Senjan.

Tehničar 1974 iz Cvetkovca prvi je polufinalist koprivničko-križevačkog nogometnog kupa. Najveći uspjeh u 41-godišnjoj povijesti kluba ostvarili su pobjedom protiv favoriziranog Podravca iz Virja. U današnjoj utakmici, igranoj na privremenom domaćem terenu Cvetkovčana u susjednoj Subotici Podravskoj, igrači Romana Sovića, trećeplasirana momčad najboljeg županijskog ranga, svladali su međužupanijskog ligaša iz Virja s uvjerljivih 3:1.

Brojna publika u Subotici Podravskoj // Foto: Zvonimir Markač

Domaćin se radovao već u 3. minuti. Bivši Slavenov prvotimac Šomoci na najbolji mogući način iskoristio je loptu koju je Firbas proslijedio od Balaška. Već u 31. minuti bilo je 2:0. Strijelac je bio još jedan bivši farmaceut Balaško. Lobao je golmana Vlašičeka nakon sjajno odigrane lopte Marka Markušića. Trener Virovaca na poluvremenu je probao zamjenama razbuditi svoju momčad, ali nije u tome uspio. U 50. minuti na velikih 3:0 i radost većine od 150 gledatelja poentirao je Firbas na asistenciju Bartolića. Podravac je počasni pogodak postigao u 72. minuti preko “rezervista” Vladimira Senjana.

Sudačka trojka dobro je odradila posao // Foto: Zvonimir MarkačTijekom cijele utakmice igralo se otvoreno na obje strane. Možda više prilika imali su domaćini, iako je u zadnjih 20-ak minuta bolja bila virovska momčad.

Sudačka trojka – Gregurina, Dević, Juriša – odradili su vrlo dobar posao pa nitko ne može reći da ima repova. Jedini loš detalj utakmice bila je jaka kiša koja je početkom drugog poluvremena rastjerala publiku pod krov, ali ni to nije bilo dugog vijeka.

Idućeg tjedna drugog finalista tražimo u srazu domaćeg trećeligaša Koprivnice i vodećeg županijskog prvoligaša Borca iz Imbriovca. Kako sada stvari stoje, i Cvetkovčani i drugi finalist ići će u pretkolo Hrvatskog kupa.

Roman Sović, trener Tehničara 1974Trener domaćih kazao je da je utakmica već u prvom poluvremena usmjerena u njihovu korist.

– S trećim pogotkom na početku drugog dijela protivnika smo dotukli. Na kraju jest naša zaslužena pobjeda, ali ono što me ne raduje je zadnjih 20-ak minuta kada smo stali, nismo igrali, počeli smo se skrivati. Finale Kupa velik je rezultat za naš klub. Da bi osvojio Kup moraš sve pobijediti tako da je nezahvalno bilo što prognozirati koga bismo htjeli za protivnika u finalu. Pretpostavljam da će Koprivnica biti taj finalist i sigurno da su oni po svojoj kvaliteti i statusu uvjerljivi favoriti. Imaju veliku prednost, ali nećemo ‘spustiti gaće’ – rekao je trener Roman Sović.

Mladen Karan, trener PodravcaZa razliku od njega, strateg Virovaca bio je jako ljutit na svoje igrače.

– Najveća stvar je da nam, osim Vrkića, nije nedostajalo nekih glavnih igrača. Presudan je bio pristup igri, što je neobjašnjivo jer je u igri finale Kupa. Čestitam protivniku, no nudili su se svih 90 minuta. Trebali smo utakmicu dobiti s tri-četiri razlike. Ovo je sramota, iako smo očito potrošeni. Realizacija nam je non-stop katastrofalna, vikend igrači više ne prolaze – među ostalim, kazao je Mladen Karan.

ŽUPANIJSKI NOGOMETNI KUP, POLUFINALE

TEHNIČAR 1974 CVETKOVEC – PODRAVAC VIRJE 3:1 (2:0)

SUBOTICA PODRAVSKA – Igralište NK Sabarije. Gledatelja oko 150. Sudac: Denis Gregurina. Pomoćnici: Goran Dević i Dejan Juriša. Delegat: Ivan Bračko.

Dejan Šomoci postigao je prvi pogodak za Cvetkovčane // Foto: Zvonimir MarkačTEHNIČAR 1974: Jakovljević, Aralica, Šomoci, Radiček, Stančir, Balaško, Bartolović (od 58. Sertić), Firbas, Bartolić (od 54. Jakupić), Jadanić, Mar. Markušić. Trener: Roman Sović

PODRAVAC VIRJE: Vlašiček, Arlović, Šklebar (od 46. V. Senjan), M. Senjan (od 50. Aganbegović), Karan (od 46. Trupina), Križanović, Hrženjak (od 66. Mesarov), Grivić, Dimnjašević, Carek, Rukelj. Trener: Mladen Karan

STRIJELCI: 1:0 Šomoci (3, Firbas), 2:0 Balaško (31, Mar. Markušić), 3:0 Firbas (50, Bartolić), 3:1 V. Senjan (72)