7.1 C

Regionalna liga: Podravka Vegeta pobijedila u Jagodini
R

U 8. kolu Regionalne lige Podravka Vegeta u gostima je svladala je ŽORK Jagodinu u Jagodini 28:21 (14:10).

Nije to bila utakmica za pamćenje, ali je zabilježena i šesta pobjeda, a time i neupitni plasman u Final Four te lige.

Najbolja igračica bila je Lidija Horvat u ”opasnom” pucačkom izdanju, a pridodala se i Žana Čović u drugom poluvremenu, ne samo sigurnim izvođenjem sedmeraca, nego i zabijanjem golova (jedan i s dvije igračice manje) ono kako ona zna: ”ni otkuda”.

Prvo poluvrijeme donijelo je malo nerviranja za klupu. Nonšalantno pucanje na gol, pa čak i sa crte iz tzv. zicera, donijelo je ohrabrenje domaćoj ekipi koja je uporno dostizala rezultat, ali je rutina odigrala svoje, a čini se i obrana, jer igračice Jagodine često nisu znale što bi s loptom. No, zato su dobro proigravale nacrtu i zabijale golove iz sedmeraca.

Kiridžić, Gaće i Horvat za bijale su golove na drugoj strani, a osim početnog gola Sanja Damnjanović nije odigrala kako se od nje očekuje. Gotovo bez udarca iz vana. Golmanice Jagodine, Tatalović i Živković po četiri obrane, Jelčić 5.

Napad Jagodine // Foto: RK Podravka - Ivo Čičin-MašanskerGledatelji su ispunili dvije trećine jedne strane gledališta: oko 700 relativno tihih i mirnih ljudi. Na utakmici s Budućnosti bilo ih je 2500. No, ipak su u Srbiji počeli pravoslavni blagadni, predbožićno je vrijeme.

U 2. poluvremenu sve je bilo bolje dobrim dijelom trajanja utakmice, tu i tamo se popustilo, ali kako to nije bila utakmica za veliki prestiž, trener Hrupec stavio je u igru i Vidak i Dragišić i Pongrac, Damnjanović je zaigrala i na pivotu (kad se igralo s igračicom manje).

Domaćin je imao dobre golmanice i raspoloženu Jevtić, a i sve igračice borile su se koliko su mogle, ali nisu mogle puno ni kad Podravka Vegeta igra prosječno.

Iduće subote u Zagrebu igraju Lokomotiva i Podravka Vegeta.

REGIONALNA LIGA WRHL 8. KOLO

JAGODINA – PODRAVKA VEGETA 21:28 (10:14)

JAGODINA – Sportska dvorana Jassa. Gledatelja: 700. Suci: Sašo Krakačev i Gjoko Kocevski (oba Makedonija). Delegat WRHL-a: Dragan Načevski (Makedonija).

JAGODINA: Tatalović (6+0) , J. Živković (8+0); Stevanović, Milanović, Radojević 4(3), M. Živković, Milošević 1, Jevtić 7, Tasić 4, Jović, Bartošić 2, Števin, Stefanović 3. TRENER: Zoran Ivić.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (4+0), Jelčić (6+0), Kapitanović (1+-); A. Čović, Kiridžić 4, Ž. Čović 7(5), Pongrac, S. Šenvald, Gaće 3, Damnjanović 3, Milanović Litre 1, Dragišić 1, Vidak 1, Tvorić, Horvat 7, Pušić-Koroljević 1 TRENER: Neven Hrupec.

SEDMERCI: Jagodina 3(3), Podravka Vegeta 6(5).

ISKLJUČENJA: Jagodina 8 minuta (Števin 2+2, Jevtić, Stefanović po 2), Podravka Vegeta 8 minuta (Ž. Čović, Milanović Litre, Dragišić, Vidak).

IGRAČICA UTAKMICE: Lidija Horvat (Podravka Vegeta).

Izvor: RK Podravka