27.3 C
Koprivnica
Četvrtak, 20. lipnja 2024.
No menu items!
- Oglasni prostor -
- Oglasni prostor -
Velika manifestacija

Renesansni festival uskoro će zavladati Koprivnicom, evo detaljnog programa
R

Nastavlja se i orijentiranost prema ekološkom pristupu tako da na festivalu neće biti plastike.

Ne propustite

Renesansni festival i ovog će ljeta pretvoriti Koprivnicu u središte turističkog života.

Od 17. do 20 kolovoza na prostorima gradskih bedema uživat ćemo u cjelodnevnoj zabavi nadahnutoj životom i atmosferom srednjeg vijeka i renesanse na ovim prostorima.

Glavna tema ovogodišnjeg izdanja su životinje. Nakon nekog vremena vraća se atrakcija koja je brojnoj publici pružila nezaboravan doživljaj, show s guskama i psom gostujućih aktera iz Francuske. Osim gusaka, na festivalu ćete moći vidjeti brojne druge životinje poput konja i veprova, krava i teladi, razne peradi, zečeva, sokola i sova pa čak i zmija.

Također, na 100-tinjak štandova trgovci, obrtnici i majstori i ove će godine prodavati različite proizvode tipične za srednji vijek.

Nastavlja se i orijentiranost prema ekološkom pristupu tako da na festivalu neće biti plastike.

Naravno, tu su već dobro poznati show mušketira i haramija, viteški dvoboji i turniri, dvorske lude, gubavci i mnoge druge jedinstvene atrakcije.

Cijeli program možete pogledati u nastavku.

ČETVRTAK (17. kolovoza)

19,00 – otvorenje manifestacije na Gradskim bedemima (Festung)

             (samo koprivničke viteške skupine i obrtnici)

  • postavljanje srednjovjekovnog sajma (domaći obrtnici)
  • viteška interaktivna radionica (gađanje lukom i strijelom)
  • dolazak putujućih trgovaca i pregovori s Gradskim socem
  • drveni labirint
  • dječje renesansne igre i plesovi
  • svađe kmetova i gubavaca
  • tortura
  • čarke vitezova
  • koprivnički mušketiri – vatreni show
  • životinje

SVAKODNEVNI PROGRAM

PETAK (18. kolovoza) od 15,00 sati

SUBOTA i NEDJELJA (19. – 20. kolovoza) od 10,00 do noćnih sati:

 Glavna tema: ŽIVOTINJE

– putujući trgovci – obilježavanje 750 godišnjice prvog spominjanja Koprivnice

– najveći srednjovjekovni prodajni sajam u ovom dijelu Europe (obrtnici i trgovci alkemičari…)
– najbogatija ponuda srednjovjekovnih jela i pića (divljač, ribe, kaše, medenjaki, jela i pivo od kopriva, pivo Pan, vino i medovina)
– srednjovjekovna pivarna – Samostansko pivo od koprive
– srednjovjekovno kulinarstvo

drveni labirint
– život u srednjovjekovnim viteškim logorima
– izložba divljih i domaćih životinja, nastupi sokolara
– viteške igre i čarke (borbe i natjecanja vitezova, gađanje lukom i strijelom, prikaz gađanja samostrelom, buzdovanom, borbe mačevima, helebardama, arkebuzamai mušketama, pucanje iz topova)
– gađanje opsadnim spravama
– viteške interaktivne radionice (gađanje lukom i strijelom, samostrelima,…)

– tortura
– nastupi srednjovjekovnih zabavljača – žongleri, dvorske lude, štulaši
– srednjovjekovni ragbi
– srednjovjekovni svirači, bubnjari, trbušne plesačice
– skupina Prsteki – renesansni plesovi

– srednjovjekovne radionice starih zanata za djecu i odrasle
– srednjovjekovni tabori i nastupi viteških skupina iz Italije, Slovenije, Slovačke, Latvije, Češke, Poljske, Mađarske, Rumunjske, Izraela, BiH i Hrvatske
– opsada Koprivnice
– mistični noćni život u renesansnoj Koprivnici pod mjesečinom i bakljama
– život u selu „gubavaca“
– kmetske igre

– dječje renesansno kraljevstvo – Društvo „Naša djeca“ Koprivnica

18. kolovoza – PETAK

KRALJEVSKA POZORNICA

15,00 – Renesansni plesovi i igre (plesna skupina Prsteki)

15,30 –  Gradski sodec upoznaje puk s đelatima

16,00 –  okupljanje gubavaca

16,15 –  Društvo naša djeca – Lutkarska družina Kopriva pec pec – Kraljevna na listu koprive; autor Gordana Škundrić

17,00 – Renesansni plesovi i igre (plesna skupina Prsteki)

17,30 – Seisenbergensis Tumultus Žužemberk (Slovenija)

17,45 – glazbeni nastup Sonivius Vappae (Mađarska)

18,15 – nastup viteške skupine Ursus (Slovačka)

18,45 – nastup dvorske lude Jage III. Kukuriječkog

19,15 – glazbeni nastup Pipers of Transylvania (Rumunjska)

20,00 –  renesansna modna revija

VITEŠKA POZORNICA

17:00  – glazbeni nastup Pipers of Transylvania (Rumunjska)

17:30 – Sbandieratori di Palmanova – show sa zastavama (Italija)

18:00 –  Pepiloue and his performing geese (Francuska)

19,00 – konjički turnir vitezova Hector (Slovačka)

19,45 – nastup viteške skupine Markus M (Češka)

20,15 –  koncert Sonivius Vappae (Mađarska)

21,00 – Orientart – orijentalni trbušni ples

21,30 – vatreni show Koprivničkih mušketira

19. kolovoza – SUBOTA

BESPLATAN PAN RENESANSNI VLAK –

(Polazak iz Zagreb GK je u 10.15-Maksimir 10.23-Sesvete 10.32-Dugo Selo 10.43 i dolazak u Koprivnicu je u 11.38 sati.

Povratak iz Koprivnice je u 20.24 i dolazak u Dugo Selo je u 21.22-Sesvete 21.33-Maksimir 21.41 i Zagreb GK u 21.49 sati. Dan otvorenih vrata Carlsberg pivovare – degustacija pive besplatna)

KRALJEVSKA POZORNICA

11,30 – dolazak viteških skupina na bedeme i početak svečanosti dodjele Povelje slobodnog  kraljevskog grada građanima Koprivnice

  • predstavljanje viteških skupina
  • darivanje Gradskog soca

13,00 – glazbeni nastup Pipers of Transylvania (Rumunjska)

13,30 – Renesansni plesovi i igre (plesna skupina Prsteki)

13,50 – dolazak putujućih trgovaca i pregovori s Gradskim socem

14,15 – plesna skupina Kontea (Konjščina)

14,45 –  viteška skupina Ursus (Slovačka)

15,15 – Seisenbergensis Tumultus Žužemberk (Slovenija)

15,45 – Igralska skupina viteza Gašperja Lambergerja (Slovenija)

16,15 – viteška skupina Markus M (Češka)

16,45 – nastup dvorske lude Jage III. Kukuriječkog

17,30 – darivanje „gubavaca“

17,50 – koncert Sonivius Vappae (Mađarska)

18,30 – nastup dvorske lude Jage III. Kukuriječkog

19,15 – Društvo naša djeca

19,30 – lov na Copranitzku coprnicu

VITEŠKA  POZORNICA

13,00 –   Dragon order of Knighthood of Siklos (Mađarska)

13,30 –  Oroszlányszív Lovagrend egyesület (Mađarska)

14,00 –   Renesansni ragbi – viteška skupina Opolskie  Bractwo Rycerskie (Poljska)

14,30 –  viteška skupina Markus M (Češka)

15,00 –  Sbandieratori di Palmanova – show sa zastavama (Italija)

15,30 –  viteška skupina Ursus (Slovačka)

16,00 –  glazbeni nastup Sonivius Vappae (Mađarska)

16,30 –   Sbandieratori di Palmanova – show sa zastavama (Italija)

17,00 –  Sokolari Sv. Bavona (Slovačka)

17,45 –  Pepiloue and his performing geese (Francuska)

18,45 –  konjički turnir vitezova Hector (Slovačka)

19,45 –  koncert Pipers of Transylvania (Rumunjska)

 Večernji sati

  • osvjetljavanje bedema žaračima i bakljama
  • noćni napad na Grad – gađanje vatrenim kuglama i strelicama, topovima, mušketama, arkebuzama
  • Gutači vatre – Markus M (Češka)

20. kolovoza – NEDJELJA – FESTUNG

10,00 – početak manifestacije

10,00 – 12,00 kreativne, likovne i zabavne igraonice i radionice u Dječjem

renesansnom kraljevstvu i vilinskom carstvu, kmetske igre

KRALJEVSKA POZORNICA  

12,30 – Renesansni plesovi i igre (plesna skupina Prsteki)

13,00 – dolazak putujućih trgovaca i pregovori s Gradskim socem

13,45 – dostavljanje ručka „gubavcima“

14,00 – renesansni plesovi grofovija Konjski

14,30 – Igralska skupina viteza Gašperja Lambergerja (Slovenija)

15,00 – glazbeni nastup Sonivius Vappae (Mađarska)

15,30 – viteška skupina Aramis (Slovačka)

16,00 – Gradski sodec upoznaje puk s đelatima

16,30 –  glazbeni nastup Sonivius Vappae (Mađarska)

17,00 – nastup dvorske lude Jage III. Kukuriječkog

17,30 –  Seisenbergensis Tumultus Žužemberk (Slovenija)

18,00 – glazbeni nastup Pipers of Transylvania (Rumunjska)

18,45 –  nastup dvorske lude Jage III. Kukuriječkog

19,15 – lov na Copranitzku coprnicu

VITEŠKA POZORNICA

13,00 – Orokeben Hunyadiak (Mađarska)

13,30 – Dragon order of Knighthood of Siklos (Mađarska)

14,00 – počasna paljba Koprivničkih mušketira i haramija

14,15 –  nastup viteške skupine Markus M (Češka)

14,45 – Renesansni ragbi – viteška skupina Opolskie Bractwo Rycerskie (Poljska)

15,15 – Sbandieratori di Palmanova – show sa zastavama (Italija)

15,30 – Oroszlányszív Lovagrend egyesület (Mađarska)

16,00 –  glazbeni nastup Pipers of Transylvania (Rumunjska)

16,30 –  Sbandieratori di Palmanova – show sa zastavama (Italija)

17,00 – Sokolari Sv. Bavona (Slovačka)

17,45 – Pepiloue and his performing geese (Francuska)

18,45 – konjički turnir vitezova Hector (Slovačka)

19,45 – glazbeni nastup Sonivius Vappae (Mađarska)

20,15 –  Orientart – orijentalni trbušni ples

Večernji sati

  • osvjetljavanje bedema žaračima i bakljama
  • vatreni show (Koprivnički mušketiri)
Facebook komentari / dostupni ukoliko ste prijavljeni na svoj FB profil (Komentiranjem prihvaćate naše uvjete korištenja).

Ne propustite

- Oglasni prostor -
- Oglasni prostor -

Najnovije

Ususret MANIFESTACIJI

PROGRAM PICOKIJADE Tri dana zabave za svačiji ukus, nastupaju Goran Bare, Željko Samardžić i Parni valjak

Picokijada, tradicionalna turistička manifestacija u Gradu Picoka – Đurđevcu, kojom se oživljava legenda o nevjerojatnoj pobjedi Đurđevčana nad Turcima,...
- Oglasni prostor -
Vnuk Produkt - PVC stolarija Prelog - Salamander

Vezane vijesti

×