16 C
Petak, 26. travnja 2024.
HT PRVA LIGA

Rutinska pobjeda Osijeka u Koprivnici, Slaven Belupo sada dijeli posljednje mjesto
R

Zoran Zekić, današnji trener Farmaceuta, na osječkoj klupi bio je od 2015. do 2019. godine.

Neriješenim ishodom otvarajuće utakmice 12. kola HT Prve lige između Hrvatskog dragovoljca i Lokomotive sastav iz Sigeta stigao je do šestoga boda. Time se na diobi posljednjeg mjesta izjednačio sa Slaven Belupom koji je svoj prvi ogled nakon reprezentativne pauze igrao danas na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš.

Protivnik je bio Osijek, klub na čijoj je klupi aktualni strateg Farmaceuta Zoran Zekić sjedio od 2015. do 2019. godine, odnosno u 152 utakmice. Danas je ondje Nenad Bjelica. U prvih 11 postavio je vratara Malenicu, Bočkaja i Miloša na bokove, Lončara i Škorića kao centralne braniče, zatim Jugovića, Nejašmića i Kleinheislera u sredinu te Hiroša na lijevo i Fiolića na desno krilo, a Topčagića u vrh napada. Zekić nema standardiziranu prvu postavu. Danas smo tako od prve minute pratili poteze vratara Čovića, zadnje linije u vidu Gode, Solde, Zirduma i Bogojevića slijeva nadesno, pa onda Caimacova, van Bruggena i Kvržića u sredini terena, dok su prema naprijed bili orijentirani Grgić, Krstanović i Glavčić.

Glavni sudac utakmice bio je Duje Strukan, njegovi pomoćnici Luka Pušić i Vedran Đurak. U VAR sobu smjestili su se Ante Čuljak i Borut Križarić.

Hiroš za 0:1, Nejašmić za 0:2

Iako je Slaven imao prvu priliku, i to već u 5. minuti kada je Krstanović nakon ubačaja Grgića glavom poslao lopticu u vratnicu, Osječani su poveli. U 22. minuti krasno je desnom nogom, lagano iskosa iz kaznenog prostora, suprotni kut pogodio Hiroš. Čoviću nije ostavio osobito puno prostora za atraktivnu intervenciju.

Dvaput je uz desnu liniju lijepo prošao Bogojević. Nažalost, njegove povratne lopte nisu upućene prema vratima Malenice, pri čemu su kod prve domaćini tražili kazneni udarac, smatrajući da je došlo do prekršaja. Strukan je samo odmahnuo glavom.

U 45. minuti na 0:2 povisio je Nejašmić. Ubačaj, kao i udarac, Bočkaja poznati su nadaleko i naširoko, što Osijek redovno koristi. Ubacio je iz kuta, na petercu pronašao igrača Hajduka na posudbi, a ovaj zatresao mrežu.

Ne baš sadržajno drugo poluvrijeme

Velik dio drugoga dijela bio je prilikama siromašan. Osijek je čuvao stečeno vodstvo, a Slaven preuzetu inicijativu nije uspijevao konkretizirati pred suparničkim vratima. Napravila su oba trener par zamjena, od kojih su se s nekolicinom prolazaka, no bez udaraca, istaknuli Monjac i Brković, igrači koji su zamijenili Krstanovića i Glavčića nakon 45. minuta.

Pogled na tablicu kaže kako Slaven Belupo uz gol-razliku 7:19 i Hrvatski dragovoljac s gol-razlikom 12:33 sada dijele posljednje mjesto sa šest bodova. Najbliže je Šibenik s deset i utakmicom manje, pa onda i Istra 1961 s 11 bodova.