12.9 C

Sigurna pobjeda Podravke Vegete u Rijeci

U 17. kolu 1. HRL za žene Podravka Vegeta postigla je u Centru Zamet u Rijeci sigurnu pobjedu nad domaćim Zametom: Zamet – Podravka Vegeta 20:34 (5:17). Na obje strane treneri su uključili u igru sve igračice.

Iako je Zamet iz četiri udarca na samom početku do 4. minute postigao i četiri gola, Podravka Vegeta iz isto toliko udaraca jedan gol, stvari su ubrzo došle na svoje mjesto. Od 4:1 u 4. minuti u 9. minuti uslijedilo je izjednačenje i potom vodstvo Koprivničanki.

Pušić i Gaće bile su raspoložene realizatorice, a Jelčić na golu u početku nije uhvatila ni jednu loptu, da bi od 4. minute skupila 10 obrana. Priključila se i Žderić s već tradicionalnom obranom sedmerca. Kako se odvijala utakmica najbolje govori podatak da su sva tri krila koja su ulazila u igru zabila 13 golova (Pušić i Gaće po 5, Zebić 3, jedan iz sedmerca), a vanjske Kožnjak, Petković, Havić i Tatari po jedan.

Nesnalažljiva igra Zameta u napadu mogla je biti ”kažnjena” i jače, ali je sedam lopti skinula golmanica Zameta Rebić Račić. Poluvrijeme 7:17.

U 2. poluvremenu prvi dio trener Podravke Vegete Neven Hrupec ostavio je u igri prvu sedmorku, a onda je postupno uvodio mlađe snage. prvo je ušla Čović, za njom i Pongrac, a onda i A. M. Beljo, pa Vidak, a priključila se i Nikčević, koja baš i nema minutažu. Na golu je bila Žderić, a Pušić zadužena za ”transmisiju” mlade-stare.

Obrana više nije bila čvrsta, na obje strane sve su igračice nastojale postići gol, pa od njih 28 samo šest ih nije zabilo. Podravka Vegeta na kraju je pobijedila 20:34, lijepo primljena i pozdravljena u Rijeci.

110211-zamet2UTAKMICA 17. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

ZAMET – PODRAVKA VEGETA 20:34 (7:17)

ZAMET – Sportski centar Zamet. Gledatelja: 200. Suci: Saša Brkić i Zvjezdan Utješinović (Obojica Zagreb). Nadzornik HRS-a: Dražen Bajt (Dugo Selo).

ZAMET: Rebić Račić (3+0), Strukar (3+-), Vučić (1+0); Brčić 1, Plahinek 2, Vuković 2, Debelić, Tabar 1, Iskra 1, Toto 2(1), Bunić 3, Tus, Ježić 3, Šuster 3, Maruščec 2, Zorić. TRENER: Edo Šmit.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (4+1), Jelčić (14+-); Čović 3, Vukojević, Kožnjak 2, Pongrac 2, A.M. Beljo, Petković 2, Zebić 4(1), Gaće 5, Milanović Litre 1, Vidak, Havić 1, Tatari 6, Nikčević 2, Pušić 6(1). TRENER: Neven Hrupec.

SEDMERCI: Zamet 2(1), Podravka Vegeta 3(2).

ISKLJUČENJA: Zamet 4 minute (Maruščec 2+2), Podravka Vegeta 8 minuta (Petković 2+2, A.M. Beljo, Havić).

IGRAČICA UTAKMICE: Nikica Pušić (Podravka Vegeta).

Supersport HNL

ISTRA – SLAVEN Puležani sve riješili u prvom dijelu, Radeljić dao priliku juniorima i kadetima

Istra i Slaven otvorili su u Puli 32. kolo Supersport HNL-a. Osmoplasirana i devetoplasirana momčad lige borile su se...