7.9 C

Slaba igra Podravke Vegete u Sesvetama

Reprezentativke Podravke Vegete prekinule su na nekoliko sati pripreme u Đurđevcu (njih pet) i zajedno s ostatkom ekipe otputovale na zaostalu utakmicu u Sesvete. Šerić je bolesna, Žderić s juniorskom reprezentacijom, Jelčić je odmarala, pa su broj u zapisniku popunjavale mlade Podravkine rukometašice: golmanica Antonia Jukić i Monika Beljo, koja je zaigrala u zadnjim minutama prvi puta u prvenstvu. Sesvete Agroproteinka je imala samo 12 igračica za zapisnik, od toga su bile tri golmanice.

Eh, kakvo je to mučenje bilo u 1. poluvremenu za Podravku Vegetu. U 7. minuti 4:4, u 9. minuti 5:4, vodstvo Sesveta, u 16-oj 7:10, u poluvremenu 13:17. Ako je cijelo prvo poluvrijeme Bukovina bila na jednoj obrani, onda se može očitati kakv je bio Podravkin napad. Istodobno, igračice Sesveta su pogađale. Ungureanu je vjerojatno poželjela da je ona izostala umjesto Jelčić, jer joj naprosto nije išlo. Od 55. minute na gol stala je prvi puta u prvenstvu mlada Jukić.

Nejake Sesvete održavale su sasvim pristojnu razliku, a slaba igra Podravke Vegete dala je domaćima snage da ustraju u čvrstoj igri. Osobito im je uspjevalo zabijati golove s krila. Podravka je bila jednako loša u obrani i u napadu. To jest, nije bila na razini dosadašnjih igara u prvenstvu, a naročito predstave iz Virovitice.

U takvoj igri za pohvalu je jedino profesionalni pristup Ane Đokić. Ostalo je bolje zaboraviti. Dobar dio utakmice nisu igrale Gaće i Penezić, jer su ozlijeđene tokom susreta (u oba navrata suci su zaustavili igru nakon ozljede tek na intervenciju s klupe!). Konačni rezultat je 27:37. Podravki Vegeti treba još samo bod da i teoretski postane prvak.

DUKAT 1. HRL ZA ŽENE 17. KOLO

SESVETE AGROPROTEINKA – PODRAVKA VEGETA 27:37 (13:17)

SESVETE – Sportska dvorana Sesvete. Gledatelja: Suci: Marijan Karaula (Rijeka) i Tomislav Matić (Kostrena). Nadzornik HRS-a: Miodrag Peković (Varaždin).

SESVETE AGROPROTEINKA: Bukovina (2+0), Karaula (5+0), Razum (1+-); Vidović 5, Pa. Stopić 2, Rašković 5, Pe. Stopić, Šebek 2, Golubić (3(3), Malić, Širović 3, Kranjec 6. TRENER: Mladen Živičnjak.

PODRAVKA VEGETA: Ungureanu (11+0), Jukić (2+0): Beljo, Kožnjak 3, Đokić 5, Todorovska 4, Lovrak 2, Zebić 3, Gaće, Franić 3(1), Pasičnik 3, Bulath 4(1), Tatari 6, Penezić 4(2). TRENER: Zdravko Zovko.

SEDMERCI: Sesvete Agroproteinka 4(3), Podravka Vegeta 4(4).

ISKLJUČENJA: Sesvete Agroproteinka 0 minuta, Podravka Vegeta 4 minute (Franić i Bulath po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Ana Đokić (Podravka Vegeta).