Subota, 11. svibnja 2024.
PRVA HNL

Slaven Belupo dominirao, ali uspavanka u Koprivnici završila je podjelom bodova

Nogometaši Slaven Belupa danas su na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš odigrali susret 27. kola Hrvatski Telekom Prve lige protiv Istre 1961 iz Pule.

Podsjetimo, uoči ovog dvoboja Slaven Belupo je s 29 osvojenih bodova čvrsto držao sedmo mjesto, dok je Istra 1961 na pretposljednjem mjestu prvenstvene tablice sa šest bodova manje od Farmaceuta.

Na prvu šansu na utakmicu čekali smo do 24. minute kada je Brković ‘opalio’ s 25 metara, a njegov udarac završio je tik uz vratnicu gostujućeg gola.

Istra 1961 je uzvratila nekoliko minuta kasnije kada je Ivančić imao sjajnu prigodu, ali s nekoliko metara njegov udarac obranio Sušak.

U 35. minuti Slaven Belupo je imao najbolju šansu na utakmicu, Caimacov je ubacio iz kornera, a najviši u skoku bio je Božić, međutim njegov udarac glavom otišao je malo preko vrata.

Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao i na predah se otišlo bez golova (0:0).

Utakmica je u nastavku mirovala do 65. minute kada je Bande udarcem razbudio domaćeg vratara koji je dobro reagirao i odbio loptu u korner.

Sjajnu šansu imao je Krstanović koji je iskoristio jednu kratku povratnu loptu Istrine obrane, ali domaći vratar uspio je obraniti njegov pokušaj.

Nakon te situacije skočile su obje klupe jer je suđen faul u napadu, a crveni karton dobili su pomoćni trener Želimir Mešnjak i trener golmana Mario Hontić koji su žestoko protestirali na tu odluku.

Veliku priliku za pobjedu imao je Slaven Belupo, ali udarac Liklina s 19 metara sjajnom je paradom obranio Lučić.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i utakmica je završila s mršavih 0:0.

Hrvatski Telekom Prva liga – 27. kolo
Subota, 12. ožujka
15:00 sati
Slaven Belupo – Istra 1961  0:0 (0:0)

Sastav Slaven Belupa: Sušak, Marina (od 65. minute Krstanobić), Božić, Goda, Paracki (od 88. minute Crnac), Brković (od 65. minute Kvržić), Zapata, Tepšić, Caimacov, Bogojević (od 65. minute Laušić), Bosec (od 88. minute Liklin)
Trener: Zoran Zekić

Sastav Istre 1961: Lučić, Bande (od 83. minute Serderov), Caseres, Beljo, Galilea, Hujber, Ivančić (od 71. minute Mišković), Lisica (od 90. minute Rovis), Mlinar (od 71. minute Vujnović), Perera, Silva
Trener: Gonzalo Garcia