Nedjelja, 5. svibnja 2024.
PRIJATELJSKA UTAKMICA

Slaven Belupo izgubio od trećeligaša Ždralova, Zekić: Imam o čemu razmišljati do Rijeke
S

U potpuno suprotnim raspoloženjima u današnju prijateljsku utakmicu odigranu u Ždralovima ušli su domaća Mladost i Slaven Belupo. Dok su mladostaši iznenađujuće poraženi od ludbreške Podravine u 14. kolu Treće HNL Sjever rezultatom 1:2, farmaceuti su identičnim ishodom nadigrali Hrvatski dragovoljac u 16. kolu Prve HNL.

Na službenoj stranici Slavena najavljeno je kako će trener koprivničkog prvoligaša Zoran Zekić utakmicu s hrvatskim trećeligašem iskoristiti kao pripremu za prvenstveni dvoboj s Rijekom koji se igra u subotu.

Uslijed ozljeda koje svlačionicu prate cijelu sezonu, a naravno i uz činjenicu da je riječ o prijateljskom ogledu, Zekić je nastavio rotirati. U prvih 11 protiv Ždralova bili su Marković, Zirdum, Utin, Goda, Hlevnjak, Paracki, Kocijan, Brković, Hadžić, Monjac i Zapata, a u nastavku su priliku dobili Sušak, Ganžulić, Božić, Mlinarić, Glavčić, Laušić, Caimacov, Bosec, Muratović i Krstanović, piše bjelovarac.hr.

Višestruki osvajač Treće HNL, kojega s klupe vodi Danijel Lovrić, predstavljali su Srbljanović, Gogić, Žabec, Jakšić, Vrbanić, Brezina, Behram, Mlinarić, Abramović, Buzuk, Hudećek te Matasović, Džidić, Mamić, Povoljnjak, Sabljić, Grgić i Mladen kao zamjene.

U takvome rasporedu snaga, Ždralovi su pobijedili 2:1. U 22. minuti Jakšić je škaricama doveo domaćina u vodstvo, da bi 15-ak minuta kasnije Mlinarić povećao prednost pogodivši s bijele točke. Znatno šira klupa gostiju uspjela je tek ublažiti poraz preko Božića koji je u 75. minuti pogodio nakon ubačaja.

Zekić: “Neki koji su manje igrali, mislio sam da trebaju igrati, a evo, nije se danas baš tako pokazalo.”

Treneri su nakon utakmice dali izjave za bjelovarac.hr.

– Pokazali smo da možemo i znamo kada zapnemo. Uvijek je slast igrati protiv prvoligaša. Sada ostaje još veća žal za propuštenim u prvenstvu. Idući utorak imamo još jednu utakmicu s Hrvatskim dragovoljcem pa se dobro odmoriti – poručio je Lovrić čija se momčad nalazi na trećem mjestu Treće HNL.

Inače, u redovima Ždralova utakmicu je odradio Seid Behram, bivši mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine koji je, između ostalih, nastupao za U-23 momčad engleskog Readinga.

– Vidi se da je prvoligaška razina. Igrao je u Premijer ligi BiH, a nije badava bio ni u Engleskoj. Nadam se da će nam biti pravo pojačanje kada se još i bolje spremi. Zadnji pas i dubina najviše su nam nedostajali. Mislim da on to sve ima – rekao je Lovrić.