18.5 C
Subota, 27. srpnja 2024.
Novi poraz

Slaven Belupo kratak u Zaprešiću, Ejupi strijelac utješnog pogotka

Drugim porazom u trećem susretu nastavka prvenstva, koprivnički su nogometaši ostali na sedmom mjestu prvoligaške ljestvice, dok se šestoplasirani Inter sada udaljio na pet bodova.

Slaven Belupo ponovno je poražen na gostovanju. U utakmici 24. kola MAXtv Prve lige u Zaprešiću je rezultatom 2:1 bolji bio domaći Inter, nanijevši Koprivničancima drugi ovosezonski poraz u trećem međusobnom susretu.

Nogometaši Slavena Belupa otputovali su u Zaprešić gdje ih je danas dočekao Inter. Šestoplasirana zaprešićka momčad u susret je ušla s dva boda prednosti pred Koprivničancima, a u prvije dvije proljetne prvenstvene utakmice odigrali su neriješeno sa Splitom i s 2:1 svladali pulsku Istru.

U prvom međusobnom ovosezonskom susretu u Zaprešiću, Inter je, nakon Slavenova vodstva, pobijedio rezultatom 2:1, dok su u Koprivnici domaćini bili mnogo uspješniji te slavili s visokih 4:0.

Trener Slavena Belupa Željko Kopić susret je započeo s nekoliko promjena u sastavu, u odnosu na prošlotjedni dvoboj protiv Osijeka. Umjesto Brleka, koji je otišao na kompletiranje transfera u poljsku Wislu iz Krakowa, od početka je krenuo Christensen. Iskusni Danac gotovo se svakim svojim potezom potvrdio kao veliko pojačenje i podrška na terenu mladima Jamboru i Arapu. U vršku napada umjesto Ejupija krenuo je Sandi Križman, a i drugu utakmicu zaredom na vratima je startao Goran Blažević.

Utakmica u Zaprešiću započela je po vrlo lošem terenu koji je svakom minutom postajao sve neugodniji za igru.

Domaći igrači prvu su priliku imali već u trećoj minuti kada Blažević nesigurno odbija prvi udarac, no ostao je na pravome mjestu i zaustavio i novi pokušaj Interovih igrača.

Inter je lagano gradio igru i stvarao prilike, a najuzbudljiviji trenuci prvog dijela dogodili su se u 18. i 19. minuti. Nakon greške Štigleca loptu na lijevoj strani gostiju oduzima Hanžek i niskim ubačajem pronalazi Puljića. Udarac Interova veznjaka refleksno zaustavlja Blažević, no u nastavku akcije lopta ponovno dolazi do nečuvanog Puljića koji ovoga puta ne griješi i domaću momčad dovodi u vodstvo.

Nakon primljenog pogotka Slaven Belupo je potpuno preuzeo inicijativu i pokušao iskoristiti povlačenje Zaprešićana. Koprivnički igrači dugim su loptama tražili na lijevoj strani Delića, no Slavenov kapetan čak je četiri puta u prvih pola sata igre završio u zaleđu.

Najizgledniju priliku gosti su stvorili u 33. minuti susreta kada je Arap udarcem iz voleja pogodio vratnicu.

Nakon vrlo sadržajnog prvog poluvremena, nastavk igre počeo je na najgori mogući način za goste iz Koprivnice.Već nakon šest minuta igre gostujuća mreža ponovno se tresla. Loptu je u kazneni udarac ubacio Čeliković, a sam je ostao omaleni Blažević i vrlo preciznim udarcem glavom svladao Slavenova vratara Blaževića, koji se prilikom pada ozlijedio. Zamijenio ga je Rozman.

Kao i nakon prvog pogotka, Interova se momčad povukla i kontrolu igre prepustila Slavenu Belupu. Osim odlična Delićeva udarca sredinom poluvremena, zaprešićka obrana bez problema je otklanjala sve prijetnje Koprivničanaca, no napor gostiju isplatio se u 86. minuti utakmice kada Hanžek u kaznenom prostoru ruši Savića. Samo minutu kasnije s bijele točke precizan je Ejupi koji je još na početku drugoga dijela zamijeno neraspoloženog Križmana.

Sudac Gabrilo, zbog ozljede koprivničkog vratara Blaževića, susret je produljio osam minuta, no Slaven Belupo do posljednjeg zvižduka nije uspio ugroziti Interova Čovića.

Iduća utakmica na rasporedu je već u utorak, 1. ožujka, kada na Gradskom stadionu gostuje posljednjeplasirani Zagreb.

MAXTV PRVA LIGA, 24. KOLO:

INTER ZAPREŠIĆ – SLAVEN BELUPO 2:1 (1:0)

ZAPREŠIĆ – Stadion ŠRC Zaprešić. Sudac: Goran Gabrilo (Split).

INTER (4-2-3-1): Čović – Hanžek (od 89. Ćosić), Mazalović, Komorski, Čeliković – Šoljić, Mlinar – Bočkaj (od 36. Blažević), Puljić (od 87. Zulim), Ottochian – Nestorovski. TRENER: Samir Toplak.

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Blažević (od 56. Rozman)- Barić, Međimorec, Musa, Štiglec – Arap, Jambor, Christensen (od 60. Savić) – Ozobić, Križman (od 46. Ejupi), Delić. TRENER: Željko Kopić.

STRIJELCI: 1:0 Puljić (19), 2:0 Blažević (51), 2:1 Ejupi (87)

ŽUTI KARTONI: Musa (11), Šoljić (81), Hanžek (86), Čeliković (96)

CRVENI KARTONI: –

IGRAČ UTAKMICE: Jakov Puljić (Inter Zaprešić)

Nova smrt na cesti

UŽAS Poginula jedna osoba u nesreći između Koprivnice i Đelekovca, auto slupan, bicikl na prometnici

Kako doznajemo s mjesta događaja, jedna je osoba poginula u teškoj nesreći koja se oko 22 sata dogodila na...