12.9 C

Slaven Belupo “petardom” ispratio Zaprešićane

091023-poredski-mSlaven Belupo zabilježio je novu uvjerljivu pobjedu na domaćem terenu, sa 5:2 pobijedio je momčad Intera iz Zaprešića. Dva pogotka postigao je povratnik Bojan Vručina, a po jednom su pogodili Mateas Delić, Alen Maras i Srebrenko Posavec.

Treneri Dalić i Perković izveli su najavljene sastave, a na tribini Gradskog stadiona okupilo se manje gledatelja nego inače, čemu je vjerojatno pridonijelo i loše vrijeme s povremenom kišom, ali također i termin igranja u petak.

Prvu priliku imao je Poredski u 2. minuti, Čović je obranio. Na drugoj strani kontru je povukao Dodo i uposlio Gulića čiji udarac brani Rodić.

1:0 Delić

Igrala se 6. minuta kad je Csizmadia prebacio loptu na lijevu stranu do Mateasa Delića, koji ulazi u kazneni prostor i tuče, lopta se odbija od Batarela i završava u mreži za vodstvo Farmaceuta od 1:0.

2:0 Maras

Ubrzo su domaći povisili prednost. Iz kornera je ubacio Šafarić, a Alen Maras je glavom iz blizine matirao Čovića za 2:0.

2:1 Grgurović

Iz slobodnog udarca s oko 25 metara Mario Grgurović lijepo je pogodio gornji lijevi kut vratara Rodića za smanjenje rezultata na 2:1.

Inter je u 30. minuti mogao izjednačiti, ali je udarac Stipkovića vratar Rodić uspio izbaciti u korner.

Prvo poluvrijeme završilo je minimalmnim vodstvom Farmaceuta, no Inter se predstavio u dobrom svjetlu.

3:1 Posavec

Na 3:1 povisio je Srebrenko Posavec u 62. minuti. Pet minuta nakon što je zamijenio Šafarića, Posavec je iz slobodnog udarca prevario Čovića i smjestio loptu u bliži kut.

4:1 Vručina (86)

Nakon dvomjesečne stanke na teren se vratio Bojan Vručina i odmah postigao pogodak. Asistirao je Posavec, a Vručina je s lakoćom pogodio donji desni kut.

5:1 Vručina (87-11 m)

Dodo je srušio Posavca u kaznenom prostoru Intera, a Vručina je s bijele točke postigao i svoj drugi pogodak.

5:2 Batarelo (89)

Poraz gostiju ublažio je Batarelo pogotkom s desetak metara iskosa s desne strane.

PRVA HNL, 12. KOLO

SLAVEN BELUPO – INTER 5:2 (2:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 1.000. Sudac: Igor Križarić (Čakovec). Pomoćnici: Matić i Tomić. Četvrti sudac: Mlinar (svi iz Zagreba). Delegat: Čilić (Vinkovci).

SLAVEN BELUPO (4-1-3-2): Rodić – Csizmadia, Kokalović, Rogulj, Maras – Nynkeu – Papa, Šafarić, (od 57. Posavec) Delić (od 81. Vručina) – Poredski (od 73. tepurić), Vojnović. TRENER: Zlatko Dalić.

INTER (4-3-1-2): Čović – Batarelo, Budimir, Golem, Krznar – Stipković (od 61. Bosec), T. Šarić, Grgurović (od 58. Jonjić) – M. Šarić – Gulić (od 67. Kujundžija), Dodo. TRENER: Borimir Perković.

STRIJELCI: 1:0 Delić (6), 2:0 Maras (11), 2:1 Grgurović (26), 3:1 Posavec (62), 4:1 Vručina (86), 5:1 Vručina (87-11 m), 5:2 Batarelo (89).

ŽUTI KARTONI: Grgurović (34), Papa (50), M. Šarić (74), Vručina (90).

IGRAČ UTAKMICE: Mateas Delić (Slaven Belupo).

Supersport HNL

ISTRA – SLAVEN Puležani sve riješili u prvom dijelu, Radeljić dao priliku juniorima i kadetima

Istra i Slaven otvorili su u Puli 32. kolo Supersport HNL-a. Osmoplasirana i devetoplasirana momčad lige borile su se...