Petak, 26. travnja 2024.
prva hnl

Slaven Belupo uvjerljivo poražen na Maksimiru, Hajrović zabio ‘golčinu’
S

Nogometaši Slaven Belupa pod vodstvom Ivice Sertića danas su gostovali na Maksmiru. U kadru gostiju nije bilo Doležala, Lime i Puclina, dok su domaći na raspolaganju imali nešto širi kadar. Unatoč europskoj utakmici igranoj u četvrtak, Bjelica je imao svježu momčad.

U ovaj susret Dinamo je ušao kao vodeća momčad lige, dok je Slaven bio sedmoplasirana momčad lige. Šesti Hajduk imao je čak devet bodova više.

Krenuo je Sertić s tri ‘Dinamovca’ u prvih 11. Bio je tu posuđeni Menalo, dok je Plantak došao iz Dinama u ovom prijelaznom roku. Na desnom boku našao se Iharoš koji je nogometno obrazovanje stekao u Dinamovoj omladinskoj školi.

U obranu se vratio Međimorec, a u napadu je priliku dobio Jelić. Krstanović je čekao priliku s klupe. Na terenu je Slaven stajao u formaciji 4-2-3-1.

Prvi dio protekao je bez golova, bez nekih ozbiljnijih situacija. Za Dinamo je prijetio Majer iz slobodnjaka, dok je Bogojević bio opasan za Slaven.

U drugom dijelu Andrić je sjajno povaljao lažnjakom Šarliju, ali Filipovića nije svladao. No, samo minutu kasnije spasa Farmaceutima nije bilo. Hajrović je odapeo bombu gotovo u rašlje i doveo Modre u vodstvo 1-0.

Igrala se 78. minuta kad je Oršić okrenuo Plantaka i ljevicom pospremio loptu u gol za 2-0. Konačnih 3-0 postavio je Musa u 88. minuti.

Nakon 90 minuta rezultat je bio 3-0, a pozicije na ljestvici ostale su iste. Dinamo prvi, Slaven sedmi. U idućem kolu Farmaceuti dočekuju zaprešićki Inter.