12.1 C
Subota, 4. svibnja 2024.
Festival nogometa na Apašu

SLAVEN – HAJDUK Trajkovski zabio na početku, Buljan i vratnice spašavale Hajduk, Apaš malo osjetio i Perišić

Slaven će svoju sljedeću utakmicu 32. kola igrati u gostima kod Istre u petak u 18 sati. Do kraja sezone ostalo je još pet kola.

Sunačno, ali ipak malo prohladno vrijeme okupilo je nekih 2500 gledatelja na koprivničkom Apašu kako bi uživali u dvoboju Slavena i Hajduka. Splitski Bili stigli su nakon četiri vezana poraza, dok je koprivnička momčad svoj negativan niz prekinula u posljednjem kolu, pobjedom od 1:3 protiv posljednjeplasiranog Rudeša.

Slaven Belupo - Hajduk Split

Radeljićevo iznenađenje

Trener Farmaceuta Ivan Radeljić odlučio se za nešto defanzivniju varijantu 4-2-3-1, barem na papiru tako je izgledalo. Na golu Sušak, četiri u obrani Pllana na desnom boku, Boras, Božić stoperi i na lijevom Bosec. Dva defazivca Caimacov i Lepinjica, a ispred njih Jelić Balta, Štrkalj i Murić. U vrhu napada isturen Šuto. Izrazito trkačka četvorka u vrhu. Radeljić je kazao tijekom tjedna kako će pripremiti iznenađenje, izostanak Mioča i Štefulja koji su na klupi moglo bi se tako i shvatiti. U zapisniku, dodajmo, nema Agbekporna.

S druge strane novi trener Hajduka Ivanković nije mogao računati na Livaju. Buljan je krenuo na golu, u zadnjoj liniji Sigur, Uremović, Prpić i Ismael, trojica u sredini Kalik, Pukštas i Odjidja te prednja trojka Brekalo, Trajkovski i Sahiti. Od prvotimaca na klupi su Krovinović i Kleinheisler. Tu je i Perišić, a hoće li zaigrati ostaje za vidjeti.

Trajkovski šokirao, Buljan skidao

Slaven je već u 4. minuti povukao kontru, Šuto je krenuo sam prema vratima Hajduka, no krivo je procijenio kretnju Uremovića i ovaj ga je omeo. Buljan je dobro zatvorio Šutu i propala je dobra prilika za rano vodstvo. Papirnata postava Farmaceuta na terenu je prilično “fluidna”, pogotovo u napadu. Očito je plan da Caimacov iz drugog plana pokušava koristiti višak igrača i pridodavati se Muriću i Šuti u protunapadima – uz to i raditi pritisak na iznošenje lopte iz zadnje linije Splićana. To, naravno otvara prostor i gostima.

I onda u 12. minuti trenutak nepažnje. Brekalo prima loptu na desnoj strani strani, lijevom šalje loptu na drugu vratnicu. Trajkovski je pobjegao iza leđa Borasu i iz blizine trese mrežu za 0:1. Nije tamo bilo ni Pllane kako bi zatvorio stranu. Hajduk ima laganu inicijativu, Slaven zasad ne uspijeva kreirati ništa ozbiljno.

Samo zahvaljujući Sušku u 22. minuti stoji 0:1. Prvo je Odjidja na ubačaj Brekala iz kornera gađao uz lijevu vratnicu, a golman Slavena spasio mrežu. U nastavku akcije Kalik sa 16 metara gađa gornji desni kut, a Sušak paradom izbija za novi udarac iz kuta. Posjed lopte je 72 posto na strani Hajduka, a Slaven još bez udarca prema golu. U 28. minuti novi problem za Radeljića. Caimacov nakon nezgodnog udarca po nozi mora izaći, a umjesto njega na teren stiže Mioč. Farmaceuti u nastavku konkretniji i bolji.

U 33. minuti prvi udarac po golu Slavena. Murić odlično ubacuje u peterac, Šuto postavlja glavu i skreće u gol, no Buljan vršcima prstiju izbija u korner. Minutu kasnije udarac Mioča iz daljine, no Buljan je na mjestu. U 44. minuti opet Buljan spašava Hajduk. Murić šalje visoku loptu na drugu vratnicu, Pllana je najviši i glavom spušta uz samu vratnicu, no vratar Hajduka čudesno brani. Baš kad se sudac Kolarić spremao odsvirati kraj poluvremena spustila se kiša nad Apašom. Slaven je imao korner, no Kolarić ga zbog isteka vremena nije dao iskoristiti, Radeljić je prigovorio i dobio žuti.

Pllana out, Štefulj in

U nastavku Radeljić uvodi Štefulja na desnu, Bosec se vraća svojoj prirodnoj poziciji, a Pllana ostaje u svlačionici. Prva ozbiljnija akcija domaćih u 49. minuti. Kontra preko lijeve, Štefulj gura u 16-erac, no Uremović na vrijeme čisti. Slaven ima korner, Štefulj ubacuje u peterac, najviši je Štrkalj koji iz blizine glavom trese gornju vratnicu. Kakav peh.

U 63. minuti iz daljine se okušao i Jelić Balta, no lopta je prošla metar od vratnice. U 66. minuti ono što su gotovo svi očekivali – ulazak Perišića na Apaš. Iz igre izlazi Kalik. U 67. minuti sporna situacija. Mioč je ušao u kazneni prostor i pucao po golu, činilo se kako je lopta igrala u ruku Hajdokovog igrača i izašla van terena. Nakon kratke VAR pauze Kolarić pokazuje na korner. Navodno se odbila od tijela u ruku, no nije bila “u zraku”. Rekli bismo, nešto slično kao što je bilo u polufinalu Kupa u Koprivnici kad je isto tako Kolarić svirao penal za Hajduk za njihovu pobjedu 0:1. Samo je ovaj put lopta išla prema golu. Nakon kornera nova neugodna lopta na drugu vratnicu, i opet peh za Slaven, liznula je vratnicu.

U 76. prolom oblaka, a na obje strane serija zamjena igrača. Malo se može vidjeti od nogometa po ovakvom vremenu i terenu. Mioč vuče kontru sam u 82. minuti i odlučio se na šut sa 20 metara no nije dobro zahvatio loptu. U 90. minuti nakon skraćenog kornera Lepinjica je imao priliku iz blizine no šalje loptu visoko. Slaven je pritiskao do kraja, Hajduk se grčevito borio no uspio je sačuvati minimalnu pobjedu.

Na kraju, dodajmo kako će Slaven svoju sljedeću utakmicu 32. kola igrati u gostima kod Istre u petak u 18 sati. Do kraja sezone ostalo je još pet kola.

Prekrasna!

Sestra Andrea oduševila nas ružičastom haljinom i prekrasnim osmijehom

Danas se održao 7. kongres medicinski sestara u dvorani Domoljub. To je ujedno bila prilika da se medicinske sestre, primalje...