5.7 C
Razočaranje nakon uspjeha

Slavenaši i dalje bez pobjede u gostima, Rijeka ih potpuno iscrpila

Nakon velikog slavlja u Kupu, Slaven Belupo nije uspio nastaviti niz bez poraza, ali i primljenog pogotka. Povratak prvenstvenim obvezama obilježili su porazom od Lokomotive.

Nogometaši Slavena Belupa rezultatom 2:0 poraženi su u Zagrebu kod Lokomotive u utakmici 30. kola MAXtv Prve lige. Bolju igru od domaćina koprivnički sastav nije uspio okruniti pogotkom, a dodatni udarac lovu na izjednačenje zadao je i crveni karton Nikole Pokrivača u 68. minuti utakmice. Precizni za Zagrepčane bili su Marić u petoj i Cekici u osamdesetoj minuti.

Slavlje Slavenovih nogometaša nakon velike pobjede protiv Rijeke u utorak i plasmana u finale Hrvatskog nogometnog kupa završilo je pripremom za današnji prvenstveni ogled protiv zagrebačke Lokomotive.

Slaven Belupo i Lokomotiva ove sezone u prvenstvu susreli su se već tri puta. Prve dvije utakmice završile su bez pobjednika. U Koprivnici je bilo 2:2, dok je zagrebački susret završio rezultatom 1:1. U trećem okršaju, u Koprivnici, s 3:0 uspješniji su bili gosti.

U međusobnim prvoligaškim utakmicama ovih dviju momčadi, Slaven Belupo iz Zagreba još nikada nije otišao sa sva tri boda. Od devet odigranih susreta, pet ih je završilo podjelom bodova, dok su preostala četiri puta slavili igrači Lokomotive.

Trener koprivničkog sastava Željko Kopić istaknuo je manje probleme s ozljedama i iscrpljenost igrača nakon dvije zahtjevne utakmice protiv Riječana, otkrivši kako se najveći problemi skrivaju u veznome redu. Osim otprije ozlijeđenih Blaževića i Međimorca, svi ostali igrači konkurirali su za sastav, dok strateg Lokomotive, zbog tri žuta kartona, nije mogao računati na najboljeg strijelca momčadi Franka Andrijaševića.

Na travnjak Zagrebova stadiona u Kranjčevićevoj, gdje svoje utakmice igra i Lokomotiva, Željko Kopić izveo je sastav s nekoliko promjena u odnosu na onaj koji je u Kupu svladao Rijeku. Umjesto Purića, na desnoj strani obrane krenuo je Barić, dok je prvi puta od prve minute startao Pokrivač. U napadačkoj trojci Delića je zamijenio Christensen, kapetanskom vrpcom nagrađen je bio mladi veznjak Jambor.

Hladan tuš Farmaceute je dočekao već u petoj minuti utakmice. Neopreznost gostujućeg veznog reda, te uspavanost obrane, iskoristio je Capan, proigravši Marića koji neometan zaobilazi Rozmana i pogađa za vodstvo Lokomotive od 1:0. Bio je to prvi i jedini udarac domaćina u prvome poluvremenu, koje je svime, osim rezultatom, pripalo Koprivničancima.

Nakon primljenog pogotka gosti su preuzeli kontrolu igre i stvarali prilike, no nedostajalo je preciznosti. Samo četiri minute nakon vodstva Lokomotive, nakon dodavanja Ejupija, Ozobić je izbio sam ispred Zelenike, no domaći vratar je bio na mjestu. U odličnoj prilici našao se desetak minuta kasnije i Jambor. Nakon Pokrivačeva ubačaja iz slobodnog udarca, današnji kapetan Slavena Belupa ostao je nečuvan i snažno tukao prema vratima, no ponovno je kvalitetno reagirao Zelenika. Udarac je kasnije okušao i Pokrivač, no lopta je otišla iznad gola.

U nastavku utakmice gostujući igrači i dalje su bezuspješno pokušavali, a nade u povratak splasnule su nakon drugog žutog kartona Nikole Pokrivača. Nakon 68. minute Lokomotiva je imala igrača više i sigurno privodila utakmicu kraju.

Svaku neizvjesnost pogotkom je deset minuta prije kraja otklonio Cekici. Nakon dodavanja Čorića iz slobodnog udarca, domaći je veznjak snažnim niskim udarcem s ruba kaznenog prostora loptu poslao uz samu vratnicu i natjerao Rozmana da je i drugi puta na utakmici vadi iz mreže.

Nakon trideset odigranih utakmica Slaven Belupo s 31 bodom i dalje drži sedmu ligašku poziciju, dok se Lokomotiva s 46 odvojila od Splita na četvrtom mjestu. Još jučer, u petak, susret bez pogodaka odigrali su Osijek i Split, a večeras je još na rasporedu dvoboj Rijeke i Zagreba.

MAXTV PRVA LIGA, 30. KOLO:

LOKOMOTIVA – SLAVEN BELUPO 2:0 (1:0)

ZAGREB – Stadion Kranjčevićeva. Gledatelja 200. Sudac: Mario Zebec (Cestica). Pomoćnici: Goran Perica (Šibenik) i Marko Stolnik (Varaždin).

LOKOMOTIVA (4-2-3-1): Zelenika – Karačić, Perić, Prenga, Bručić – Capan, Šunjić – Fiolić, Pamić, Grezda – Marić. TRENER: Sreten Ćuk.

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Rozman – Barić, Musa, Edson, Štiglec – Paracki, Jambor, Pokrivač – Christensen, Ejupi, Ozobić. TRENER: Željko Kopić.

STRIJELCI: 1:0 Marić (5′), 2:0 Cekici (80′)

CRVENI KARTONI: Pokrivač (68′)

IGRAČ UTAKMICE: Oliver Zelenika (Lokomotiva)

Talent

BRAVO! Mladi glazbenik Jakov Ovnić osvojio prvo mjesto na međunarodnom natjecanju

Veliki uspjeh postigao je Jakov Ovnić, učenik 5. razreda Osnovne škole Đurđevac i 3. razreda Glazbene škole Fortunat Pintarić...