3.5 C
Posljednja prvenstvena utakmica

Slavenaši slavljem protiv Splita zaključili sezonu

U 15. minuti gosti su stigli do prednosti od 1:0. Pogodak je postigao Muzafer Ejupi te tako ušao u klupsku povijest. Bio je to njegov 16. ovosezonski zgoditak, čime je izjednačio Dodikov rekord iz sezone 2000./2001.

Nogometaši Slavena Belupa na najbolji mogući način zaključili su sezonu. Farmaceuti su u Splitu s 2:0 svladali istoimenog domaćina i upisali desetu prvenstvenu pobjedu. Splićane je načeo Ejupi, a autogolom dotukao Blagojević.

Posljednje ovosezonsko kolo Koprivničance je spojilo sa Splićanima. Bila je to utakmica koja Slavenu Belupu nije mogla mnogo donijeti, gledajući prvoligašku ljestvicu, no trener Željko Kopić više je puta ponavljao kako igrači imaju obvezu prema klubu i navijačima u svakom susretu dati svoj maksimum.

Split je igrao za petu poziciju koju im je jučerašnjom pobjedom oduzeo zaprešićki Inter. Razlika je prije početka današnjeg dvoboja u Splitu iznosila svega jedan bod.

Koprivnički strateg Kopić odlučio se uglavnom za standardnu postavu, no ipak je bilo nekih promjena. Umjesto Rozmana na vratima je krenuo Marković, a stoperski par činili su Međimorec i Musa. Na klupi za pričuve je ostao i Delić, a priliku je od prve minute dobio Savić.

Bez posebnog natjecateljskog naboja krenule su momčadi u susret, a vrlo brzo, u 15. minuti, gosti su stigli i do prednosti od 1:0. Pogodak je postigao Muzafer Ejupi te tako ušao u klupsku povijest. Bio je to njegov 16. ovosezonski zgoditak, čime je izjednačio Dodikov rekord iz sezone 2000./2001.

U nastavku utakmice lijeva strana Slavena Belupa zadavala je mnogo problema splitskoj obrani. Prvo je u 53. minuti povratnu loptu nakon krasnog prolaska Savića zapucao Christensen, a još veći nered kasnije je napravio Mateas Delić.

Ušavši umjesto Savića, Delić je ponovio Austrijančev raniji potez, a loptu je ispred nadolazećeg Križmana u vlastitu mrežu poslao Blagojević.

Nakon povećanja vodstva u posljednjim trenucima utakmice ozbiljnije je zaprijetio još Ejupi, a Koprivničanci su mirnom i kontroliranom igrom dočekali posljednji sučev zvižduk. Nekoliko neugodnih splitskih pokušaja dugim loptama, bez problema je riješio danas vrlo pouzdani vratar Marković.

Nova tri boda Slavenu nisu donijela pomak na ljestvici, što znači da su sezonu završili sedmi. S nova tri boda zbroj su povisili na 42, ponovivši prošlosezonski učinak, a osmi Osijek ostao je na zaostatku od osam bodova. Split je sezonu završio kao šesti s četiri boda više od Koprivničanaca.

Spomenimo kako je ovo bila prva Slavenova prvenstvena pobjeda na splitskom Parku mladeži.

MAXTV PRVA LIGA, 36. KOLO:

SPLIT – SLAVEN BELUPO 0:2 (0:1)

SPLIT – Park mladeži. Gledatelja oko 500. Sudac: Tihomir Pejin. Pomoćnici: Goran Pataki i Hrvoje Barišić. Četvrti sudac: Ivan Zeko-Pivač (Osijek).

SPLIT (4-2-3-1): Duka – Miljković (od 67. Špehar), Majstorović, Rahmani, Vitus – Jakić (od 55. Pešić), Blagojević – Oremuš, Grubišić, Bagarić – Arroyo (od 35. Franjić). TRENER: Goran Sabljić.

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Marković – Purić, Međimorec, Musa, Štiglec – Christensen, Jambor (od 66. Gregurina), Pokrivač – Ozobić (od 65. Križman), Ejupi, Savić (od 56. Delić). TRENER: Željko Kopić.

STRIJELCI: 0:1 Ejupi (15′), 0:2 Blagojević a.g. (68′)

ŽUTI KARTONI: Oremuš (66′)