7.4 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Slavenovi juniori napunili mrežu Varaždina, kadeti izgubili

101009-sbjuniori-mNakon poraza prošle nedjelje u Rijeci (kadeti 0:3, juniori 0:1), u 7. kolu Prve HNL za mlade, u Koprivnici su gostovali juniori i kadeti NK Varaždina.

Prvo su kadeti Slavena izišli na teren i izgubili sa 2:1, a onda su juniori deklasirali vršnjake iz Varaždina sa samo 6:0. Predznak „samo” je opravdan, jer da je bio konačan rezultat dvocifren ( pa i više ) ne bi bilo nezasluženo.

PRVA HNL ZA JUNIORE, 7. KOLO

SLAVEN BELUPO – VARAŽDIN 6:0 (3:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac:Bruno Marić (Daruvar)

SLAVEN BELUPO: Marković – Jozukić (od 13 Maljak) Hudoletnjak, Bubnjić, Pašalija (od 53. Herent) – Sabol – Geng, Kuprešak, Takač (od 72. Radotović) – Horvatinović (od 60. Abramović), Drvarić TRENER: Josip Omrčen-Čeko.

STRIJELCI ZA SLAVEN: Drvarić (10, 17 i 54. min.), Abramović (70 i 85 min.), Horvatinović (43 min.)

Ako se uzme u obzir da u prvoj postavi nisu bili (većinom zbog ozljeda), dosada standardni: Martinčić, Potroško, Atlija, Picig i Župan, prije utakmice se moglo reći da je ekipa Slavena oslabljena, na kraju utakmice se ispostavilo da je ekipa na terenu odigrala jednu vrlo svrsishodnu utakmicu.

U dinamičnoj utakmici Slaven Belupo je bio bolja momčad. Dominirao je terenom, stvarao pozicije za udarce i mnoštvo 100 % šansi, a iskoristio ih je tek samo 6. Već na samom startu bilo je vrlo dinamično. Već u 1. minuti u situaciju jedan na jedan došao je Drvarić, ali je bio neefikasan. Takav obrazac provlačio se kroz cijelu utakmicu kroz razne protagoniste. Posao Slavenu olakšao je stoper Varaždina koji je kao „zadnji” igrač igrao rukom i zaradio time isključenje.

Već u slijedećih 10 minuta usljedile su ponovno još dvije situacije jedan na jedan, prvo Horvatinović, pa Drvarić. U četvrtom pokušaju nakon obranjene lopte Horvatinoviću, lopta dolazi do Drvarića koji je konačno nekako uspijeva smjestiti u mrežu gostiju za 1:0. Varaždin uzvraća 100% šansom u 16. minuti, ali je ne koristi. Već u slijedećoj minuti Horvatinović ponovno u situaciji jedan na jedan, „telefonira”, pa mu golman gostiju brani, a na odbijenu loptu natrčava Drvarić, koji je ponovno šalje u mrežu za 2:0.

Ubrzo zatim Jozukić loše štopa loptu koju nervozno udara pošto je već izašla van terena, te zasluženo dobiva žuti karton. Reakcija trenera Čeke je ovaj puta bila brza i učinkovita, te umjesto njega u igru uvodi Maljaka već u 18 minuti. Maljak je odlično ušao u igru, te se već nakon nekoliko minuta odlično snalazi, te lobom pokušava zabiti gol, ali na njegovu nesreću, lopta završava na prečki. Od 28. minute brojčano stanje na terenu se izjednačuje, jer je isključen igrač Slavena, Bubnjić, zbog namjernog igranja rukom, iako se ovaj puta ne bi moglo reći da je bio u zadnjoj liniji obrane.

Uz ove, a uskoro još jednog crvenog kartona, sudac Bruno Marić pokazao je još mnoštvo žutih kartona, iako se ne može reći da je igra bila gruba. Većinom su kartoni bili zbog prigovaranja. Momčad Varaždina nije dugo bila sa istim brojem igrača u polju, jer im je već u 35 minuti isključen napadač zbog dva žuta kartona (drugi za simuliranje). Prije odlaska na odmor, Slaven povisuje na 3:0, golom Horvatinovića, nakon odličnog centaršuta Maljaka, sa desne strane na drugu stativu.

Već u 54. minuti nakon centaršuta Kuprešaka, Drvarić je u 100% prigodi, ali je ponovno ne koristi.. Ne ostaje mu dužan ni Takač u 61. minuti, a već dvije minute nakon toga Drvariću, ponovno u situaciji jedan na jedan, golman brani.. Već u 67 minuti pridružuje mu se i Kuprešak, koji savladava golmana ali lopta umjesto mrežu, pogađa stativu. Konačno, u 70. minuti, situaciju jedan na jedan s golmanom, koristi Abramović koji ne puca odmah, već zaobilazi golmana i poentira za 4:0. Na 5:0 povisuje Drvarić svojim trećim golom (mogao je biti najmanje 7. ili 8.). Konačni rezultat 6:0, postavlja Abramović svojim drugim golom u 85. minuti.

Bila je ovo utakmica, „simultanka”, u kojoj su gosti odlično prošli ne primivši više od šest golova. Kao da su naletjeli na tempiranu bombu Slavena, koji, nakon solidnih igara, ali osvojenih tek 5 bodova, je samo čekao kome će ispucati sav repertoar golova. S obzirom da su izgubili u nedjelju u Rijeci (6. kolo), nakon 7 kola sada imaju 8 bodova.

PRVA HNL ZA KADETE, 7. KOLO

SLAVEN BELUPO – VARAŽDIN 1:2 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 100.

SLAVEN BELUPO: Breški – Majtanić, Grabar, Tarandek, Vinković – Čanađija – Štefanek, Arap (od 52. Kočila), Brlek, Varivoda (od 70 Špoljarić) – Bubnjić . TRENER Ivica Sertić.

STRIJELAC ZA SLAVEN: 1:0 Arap (15).

Utakmica je bila zanimljiva. U nedjelju su Slavenaši gostovali u Rijeci i izgubili sa 3:0, tako da su danas pokušali osvojiti 3 boda. To im nije uspjelo. Prvo poluvrijeme pripalo je Slavenu i na odmor se otišlo sa prednošću 1:0, no u drugom dijelu su igrači Varaždina bili bolji i odnijeli sva tri boda.

Već u ranoj fazi utakmice u jednoj gužvi pred golom Varaždina, priliku za vodstvo je imao Vinković, ali je ne koristi. No već u 15. minuti, nakon njegovog odličnog centaršuta odlično skače Arap i glavom smješta loptu u mrežu za vodstvo Slavena 1:0. Već u 20. minuti nakon „prisilnog” slaloma u šansu izbija Brlek, ali je usljed učestalih pritisaka, ne uspijeva realizirati. U 30. minuti Varaždin ne koristi 100% šansu, pa se na odmor odlazi sa 1:0 za Slaven Belupo.

Slaven Belupo je u prvom poluvremenu djelovao prilično samouvjereno i ništa nije ukazivalo na preokret. Gosti su ubacili u dvije brzine više i to im je ubrzo (48. min.) donijelo izjednačenje 1:1. U 63. minuti Kočila odlično puca glavom ali golman Varaždina mu brani ovaj udarac. Već minutu nakon toga Varaždin ima 100% prigodu za gol, ali sada golman Slavena, Breški, odlično brani. Ipak, u 68. minuti je bio nemoćan nakon što su gosti izigrali domaću obranu i postavljen je konačni rezultat od 2:1 za Varaždin. Dvije minute prije kraja je iz slobodnog udarca sa 20 metara, Brlek zadnji put pokušao izjednačiti, ali je nakon odličnog udarca, lopta samo uzdrmala prečku.

Time je završila još jedna kadetska utakmica Slavena sa porazom, te ostaju na osvojenih 7 bodova.

U 8. kolu Slaven Belupo gostuje u Sesvetama protiv Croatije, a zatim u goste dolaze HAŠK , te potom Cibalija. U tim utakmicama trebalo bi skupiti maksimalan (gotovo) broj bodova, jer u proljeće će Slaven Belupo uglavnom gostovati, te neće biti lako do bodova.

Kako dobar look! Sviđa nam se sve na njoj, hlače i jakna su top, a jedan detalj obara

Iako je subota prošla u znaku sivih oblaka, sramežljivo sunce u prijepodnevnim satima pokazalo je svoju moć i "namamilo"...