15.1 C
Petak, 19. travnja 2024.

Snježana Petika: Lino je postigao stalnu kvalitetu
S

U derbi utakmici iako oslabljeni uspjeli smo svladati iskusnu ekipu TVIN Virovitica 27:24 (15:10), što je veliki uspjeh za našu mladu i poletnu ekipu. Nastupili smo bez Ivone Mrđen i Ive Papac, naše dvije nositeljice igre.

Međutim i taj nedostatak uspjeli smo nadoknaditi solidnom igrom ostatka ekipe, na čelu sa našom vratarkom Šafar koja i dalje potvrđuje svoju visoku kvalitetu i formu. Nakon državnog prvenstva imali smo nekoliko dana odmora, što se i osjetilo na ovoj utakmici. Naime, iako nismo odigrali utakmicu baš za pamćenje, bilo je dovoljno za osvajanje bodova. Dobar rezultat na poluvremenu 15:10, donio nam je opuštanje u nastavku utakmice, no uvijek kada je trebalo povećali bismo u višu brzinu i vratili rezultat u normalu.

Uz već spomenutu Šafar na golu, Karlovčan i Petika su u prvom poluvremenu dizale rezultatsku prednost, a kada je vodstvo Virovitičanki u drugom poluvremenu odredilo posebnu čuvaricu Teni Petiki, stvar u svoje ruke preuzela je Tea Hmelina i svojim projektilima mirno utakmicu privela kraju. Ostale? Pa recimo da je ostatak ekipe ostao dužan malo bolje igre kako u obrani tako i u napadu. Međutim, širina koju imamo omogućava nam da svaku utakmicu imamo jednu ili dvije junakinje u napadu koje potegnu, dok na vratima već duže vrijeme imamo stalnu kvalitetu koja nam daje dodatnu sigurnost.

UTAKMICA 12. KOLA 2. HRL SJEVER

PODRAVKA LINO – TVIN VIROVITICA 27:24 (15:10)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 80. Suci: Dalibor Feletar (Bjelovar) i Igor Rendulić (Kutina). Nadzornik HRS-a: Mišo Dobranić (Čakovec).

PODRAVKA LINO: Kosnica, Šafar, Borac; Ljubić 1, Karlovčan 8, Šaško, Franjkić 1, L. Šenvald 1, Hmelina 8(3), Horvat 1, T. Petika 6(2), Alvir 1, Mikulčić.TRENERICA: Snježana Petika.

TVIN VIROVITICA: Blažević; Rončević 1, Krušelj 6(2), Mikolčić 1, M. Biuk 1, Kaselj 3(1), Špiranec, Jezidžić 4, Hudoletnjak 1, Đud 3, Mikić 4, I. Biuk, Feketija.TRENERICA: Zdenka Premužić.

SEDMERCI: Podravka Lino 5(5), TVIN Virovitica 5(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Lino 4 minute (Franjkić, T. Petika), TVIN Virovitica 2 minute (Špiranec).