15.7 C
Petak, 3. svibnja 2024.
HT PRVA LIGA

Stipić zatražio više napadačkih akcija pa Slaven zabio jedan od najbržih pogodaka u HNL-u i pobijedio Šibenik

Odigran je susret 13. kola domaćeg prvenstva.

Slaven Belupo u sklopu 13. kola HT Prve lige gostovao je u Šibeniku.

Trener domaćina Krunoslav Rendulić u početnih 11 postavio je vratara Labrovića, Bilića, Batarela i Mesu u zadnju liniju, Kvesića lijevo, a Pajića desno, između njih bili su Bulat i Ćurić, ofenzivniji dvojac činili su Sahiti i Ampem, dok je u vrhu bio Jurić.

Gostujući strateg Tomislav Stipić odlučio je od prve minute na teren poslati Filipovića, zatim Soldu, Parackog i Božića u defenzivnom dijelu, Mlinara i Lulića u sredini ispred kojih je bio Glavčić. Na bokovima su se smjestili Goda i Bogojević, a u napadu Krstanović i Etoundi.

I tek što smo pohvatali tko je uopće u početnim sastavima, Lulić je u 16. sekundi doveo Slavenaše u vodstvo. Kombinirali su u sredini Krstanović Etoundi koji je dao dubinsku loptu za Lulića, ovaj se sjurio i izborio za loptu pored Šibenčana pa iz zahtjevne pozicije zabio u suprotni kut Labrovićevih vratiju. Početak koji savršeno podcrtava Stipićevu izjavu nakon Hajduka.

– Naučili smo da moramo podići količinu šuteva i centaršuteva prema protivničkom golu te napadačkih akcija kako bismo protivnika stavljali pod veći pritisak – izjavio je prošli tjedan Stipić čija je momčad, dakle, večeras postigla jedan od najbržih pogodaka u HNL-u ikada.

Najopasniji su gosti bili preko desne strane. Tako je u 28. minuti ponovno pokušao Lulić. Dok je njegov udarac Labrović zaustavio, Glavčić odbijenu loptu nije uspio usmjeriti unutar okvira. Par trenutaka kasnije, Ampem je na drugoj strani uposlio Jurića. Da može dobro intervenirati, pokazao je Filipović, odbivši loptu u korner.

Farmaceuti su stvarno ozbiljno shvatili Stipićeve riječi. Premda su Rendulićevi igrači, kao i tijekom ostatka sezone, željeli igrati te stvarali prilike, Slaven je opet zabio. Ovoga je puta strijelac bio prvotni asistent – Etoundi. U 33. minuti ubacio je Glavčić. Lopta je na rubu peterca pronašla devetku Slavena koja je finim trzajem ponovno natjerala domaćeg čuvara mreže na odlazak po loptu – 0-2, rezultat kojim se otišlo na odmor.

Drugi dio nije toliko obilovao prilikama kao prvi. Izdvojimo, primjerice, prvo odličan klizeći start Bogojevića kojemu je uslijedilo dobro odigravanje Krstanovića. No, broj 99 nije najbolje reagirao. Tu je i dobar pokušaj iz slobodnog udarca kojega je paradom zaustavio Labrović, kao i udarci Božića i, još jednom, Lulića. U šibenskim redovima nezaobilazno je spomenuti neugodnog, talentiranog Bulata, veznjaka koji, premda mlad, konstantno čini razliku u sredini.

Bilo kako bilo, Slaven je zabio i treći put. Krstanović je elegantno ubacio, pronašao Knölla koji je glavom loptu preusmjerio u kut nedostižan Labroviću. U 81. minuti bilo je 0-3, što je, pokazat će se, i konačan rezultat.

Ovim su trobodom Slaven Belupo i Šibenik zamijenili mjesta. Koprivničanci su šesti s 14 bodova, dok Šibenčani imaju jedan manje.