6.3 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Treća HNL-istok: Koprivnici samo bod protiv Olimpije
T

Zaključeno je 30. kolo 3. HNL – Istok. U borbi za vrh poretka Bjelovar i Mladost iz Cernika odigrali su derbi kola, a važnu pobjedu odnijeli su domaći nogometaši. Poraz Mladostaša iskoristila je vodeća Podravina, koja je uvjerljivom domaćom pobjedom odmaknula prvom pratitelju na četiri boda.

Mladost iz Cernika poražena je na gostovanju kod Bjelovara 3:1 pa je razlika između ova dva kluba na ljestvici samo jedan bod. Makar su gosti nakon samo 11 minuta igre stigli u vodstvo, domaćin je preokretom u desetak minuta pred kraj prvog poluvremena stigao do bodova. Mladostaše je u vodstvo doveo Kumić, no vodstvo su uspjeli sačuvati samo do 32. minute, kada je rezultat poravnao Ivan Plantek. Pet minuta kasnije, za vodstvo Bjelovara, strijelac je Josip Kozić, dok je konačni rezultat utakmice postavio Pleić, dvije minute prije odlaska na odmor.

Podravina je u potpunosti nadigrala NAŠK te tako stigla do 19. prvenstvene pobjede, treće uzastopne, a ujedno su prednost na vrhu ljestvice povećali na četiri boda. Domaći su već nakon prvih 45 minuta imali uvjerljivo vodstvo od tri pogotka razlike. Iz kaznenog udarca u 13. minuti poveli su golom Valjka, a precizni su još bili Vađunec i Ribić. Drugi dio donio je još samo jedan pogodak, a i on je odsjeo iza leđa gostujućeg vratara. Za konačnih 4:0 zabio je Vukina u 68. minuti utakmice.

Otok i Graničar odigrali su uzbudljiv susret, a uz dosta prilika i neiskorišteni kazneni udarac, ipak su stigli do pobjede golom u sudačkoj nadoknadi utakmice. Početni rezultat nije se mijenjao do same završnice ove utakmice, kad su gledatelji vidjeli i najviše uzbuđenja. Prvo je igrač Graničara Toni Bjelobradić, namjernim igranjem rukom, spriječio pogodak i zaradio isključenje. Dosuđeni kazneni udarac domaći nisu iskoristili, ali do zaslužene pobjede ipak stižu, pogotkom Bakovića u sudačkoj nadoknadi dvoboja. Identičnim rezultatom Nedelišće je svladalo Križevce, a pobjedonosni pogodak djelo je Denisa Golubića, u samom otvaranju drugog poluvremena.

Slobodnica i Slavija odigrali su susret bez pobjednika, a oba pogotka pala su u posljednjih 15 minuta. Domaći su poveli u 75. minuti preko Križanovića, ali Josip Jakovljević, sedam minuta prije kraja, spašava bod za svoju ekipu. Croatia je na svom terenu u Đakovu stigla do pobjede nad Slatinom, u susretu u kojem su obje ekipe kraj dočekale s desetoricom igrača na travnjaku. Domaći su poveli u 15 minuti s bijele točke, a realizator je bio Luka Pešut. Gosti u 52. minuti ostaju bez isključenog Bulića, koji je crveni karton zaradio zbog udaranja protivničkog igrača. Brojčanu prednost igrači Croatije koriste u 69. minuti i pogotkom Lovakovića odlaze na 2:0. Deset minuta prije kraja snage na terenu su poravnate, jer drugi žuti karton dobiva Milković, no, rezultat se do kraja utakmice ipak nije više mijenjao.

Koprivnica i Olimpija podijelili su bodove, a nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1. Poveli su gosti golom Vuke već nakon devet minuta igre. Rezultat se nije mijenjao do 56. minute kada Goran Jagić postavlja konačan rezultat utakmice i tako donosi bod svojoj ekipi. Lipik i Đakovo također su odigrali susret bez pobjednika, a završilo je 2:2. Poveli su domaći u 23. minuti iz kaznenog udarca, siguran je bio Milašinović. Do izjednačenja gosti stižu u 36. minuti Vukosavljevića i tim rezultatom se odlazi na odmor. Nije 1:1 dugo stajalo na semaforu, jer nakon samo četiri minute igre u nastavku Majdandžić ponovno Lipik dovodi u vodstvo. Pogodak vrijedan jednog boda ponovno postiže Vukosavljević u 66. minuti utakmice.

Pretposljednja Mladost iz Preloga razbila je goste iz Belišća, a vratar gostiju morao je loptu iz mreže vaditi čak šest puta. Veliku pomoć su domaći nogometaši imali i od gostujućeg igrača Tomislava Milića, koji je zaradio isključenje nakon samo 20 minuta igre. Domaće je u vodstvo dove Novak, a isti igrač strijelac je i u 25. minuti. Do odmora pogodaka više nije bilo, ali zato u nastavku domaći postižu još četiri. Nakon sat vremena igre Dodlek, iz penala, diže prednost na tri pogotka, a odličan posao domaći nogometaši dovršili su golovima Bađarija, Magdalenića i Radikovića.

Izvor: Sportnet

Državna cesta broj 10

KAOS Pet minuta nakon prometne na brzoj cesti dogodio se i lančani sudar, vozač prebrzo jurio

Nakon prve prometne nesreće na državnoj cesti broj 10 došlo je do još jedne prometne nesreće s materijalnom štetom....