Srijeda, 8. svibnja 2024.

Trešnjevka nemoćna protiv razigrane Podravke
T

Nakon poraza u Puli rukometašice Podravke Vegete u petak su se u Zagrebu ”vratile” u kolotečinu: pobijedile su Trešnjevku 42:24 (21:7).

Okrenuta je nova ploča, ili bolje reći, stablinost je postignuta vrlo brzo, čemu su pridonijeli i ovotjedni razgovori između trenera i igračica i ukazivanje na odgovornost u pristupu igri.

Tajnica Podravke Vegete Ljerka Vresk rekla nam je, izvještavajući nas o utakmici:

– Ekipa je krenula u utakmicu – super: na samom početku vodili smo čak sa 10-1. Igrala se dobra obrana i Trešnjevka je bila iskontrirana.

Najbolji dojam ostavile su povratnice u ekipu, Penezić (osam golova) i Jelčić na golu (17 obrana). Uz to vrlo dobra bila je i Zebić. Zapisnik je bio pun: Zovko je poveo 16 igračica i svima je dao prigodu. Nakon što je Trešnjevka tek u 38. minuti zabila svoj deseti gol (10-25), zaigrale su sve igračice s klupe, pa je Trešnjevka zabila više golova, ali se i razlika povećavala, na kraju +16, u poluvremenu je bilo +14. Na zagrijavanju je bila i Tarle, ali nije ulazila u igru, a nakon duljeg vremena i operacije, nekoliko minuta zaigrala je i Gaće.

– Utakmica s Trešnjevkom bila je dobra reakcija nakon poraza u Puli. Pokazalo se da je poraz u Puli bio stvar lošeg pristupa ili možda loš dan. No, utakmicu u Zagrebu dobro smo odradili. Vidjelo se koliko znači ekipi kad igraju Penezić i Jelčić, one su bile pojačanje, ali sve skupa znači da se Pula više neće ponoviti. Izvukli smo pouke iz utakmice s Arenom – rekao je poslije utakmice trener Zdravko Zovko.

Odmah nakon utakmice trener Zdravko Zovko objavio je početak mini-ciklusa, odnosno 14-dnevnih općih fizičkih priprema, sa ciljem poboljšanja brzine i snage, ali cilj je i motiviranje ekipe za utakmice koje slijede u kupu, prvenstvu i u Regionalnoj ligi. Iduća utakmica Podravke Vegete je prvenstvena 18. kola s TVIN Trgocentrom u petak 26. veljače u Koprivnici.

17. KOLO DUKAT 1. HRL ZA ŽENE

TREŠNJEVKA – PODRAVKA VEGETA 24:42 (7:21)

ZAGREB – Dvorana Kutija šibica na Trešnjevki. Gledatelja: 150. Suci: Robert Magić i Sandro Špiranec (obojica Trnovec Bartolovečki). Nadzornik: Marijan Mraz (Trnovec Batrolovečki).

TREŠNJEVKA: Jug (2), Medak (2), Golubić (4); Zovko 1, Mihovilović 3, Gajić 1, Perović, I. Gašparović 1, Bušić 2, Vidović 1, Džono 5, Blažek 4, Kajfeš, Jukopila 3(2), Milić 1, Knježević 2. TRENER: Boris Dvoršek).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (6), Jelčić (17); Čović 2, Vukojević 2, Kožnjak 3, Pongrac, Petković 4, Zebić 7, Gaće 2, Dragišić 1, Poljak 6(3), Pasičnik 2, Tarle, Tatari 2(1), Penezić 8(1). TRENER: Zdravko Zovko.

SEDMERCI: Trešnjevka 2(2), Podravka Vegeta 7(5).

ISKLJUČENJA: Trešnjevka 6 minuta (Gajić, I. Gašparović i Kajfeš po 2), Podravka Vegeta 14 minuta (Petković i Šerić 2+2, Pongrac, Gaće i Pasičnik po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Andrea Penezić (Podravka Vegeta).