1. HRL

Tri od tri podravkašica! Malo jači trening u Sesvetama uspješno odrađen s plus 15, slijedi danski Nykobing
T

Kod Podravke se jedino L. Franušić. K. Vuković i E. Guskić nisu upisale među strijelce, a najefikasnije je bila T. Barišić sa sedam pogodaka

Nakon što su i više nego uspješno apsolvirale gostovanje u Umagu, a zatim u Koprivnici rasturile i Osijek, rukometašice Podravke bile su uspješne i jučer u Sesvetama, gdje su unaprijed odigrale utakmicu 15. kola. Ovaj put slavile su 17:32 i tako barem privremeno preuzele prvo mjesto, s jednakim brojem bodova, ali i boljom gol-razlikom od Lokomotive. Međutim, Zagrepčanke imaju utakmicu manje.

Što se tiče jučerašnjeg dvoboja, Sesvete su povele 2:0 i vodile sve do devete minute i rezultata 4:3, a sve ostalo bilo je na strani podravkašica, koje su prvo vodstvo upisale u 12. minuti. Već do poluvremena imale su sigurnih plus sedam (10:17), a u nastavku je ta prednost samo rasla kako je mlada, domaća ekipa ostajala bez snage, sve do konačnih 17:32.

Kod Podravke se jedino L. Franušić. K. Vuković i E. Guskić nisu upisale među strijelce, a najefikasnije je bila T. Barišić sa sedam pogodaka. L. Bešen imala je 10 obrana, a valjda pohvaliti i igračicu Sesveta L. Krezo, koja je mrežu tresla čak osam puta.

Ova mini prvenstvena turneja tako je uspješno apsolvirana, a Babić i djevojke okreću se nedjelji, kada u Koprivnici gostuje danski Nykobing. Ta utakmica počinje u 14 sati, a besplatne ulaznice već možete podići na lokacijama kao i uvijek.