12.9 C
nevjerojatan uspjeh cijele ekipe

VIDEO Sjajna Podravka Vegeta na krilima Čigirinove i Risović stigla do prve pobjede u Ligi prvakinja, uništile Thüringer u Njemačkoj
V

Jovana Risović je u prvih 10 minuta upisala sjajnih pet obrana. Smanjile su Njemice do petnaeste minute na dva razlike, no sjajna kontra Podravke i gol Holešove vraća prednost Koprivničanki na tri.

Tri su godine prošle od posljednje utakmice Podravka Vegete u Europi. Danas je Podravka ponovno u najelitnijem klupskom natjecanju, plasirala se u grupu Lige prvakinja preko domaćeg kvaliikacijskog turnira i čekaju ju ogledi s najboljima.

Prvi protivnik koji je njemački Thüringer, najjača njemačka momčad. Put Njemačke Podravkašice su otišle još u petak, a jučer su odradile trening u dvorani i upoznale se s ambijentom kako bi što spremnije dočekale današnji susret.

Trener Saračević na raspolaganju je imao sve djevojke, a najveću opasnost kod gostiju predstavljala je Luzumova, kapetanica i vođa njemačke momčadi.

Prvi pogodak na utakmici zabila je Podravkina Čigirinova, da mi zatim Risović sjajno obranila dvostruki napad domaćina. Sjajno je krenula Podravka jer Čigirnova je Podravku s još dva gola dovela na 0-3. Izvrsna je bila i Risović na golu, a domaće igračice prvi pogodak zabile su za 1-4.

Jovana Risović je u prvih 10 minuta upisala sjajnih pet obrana. Smanjile su Njemice do petnaeste minute na dva razlike, no sjajna kontra Podravke i gol Holešove vraća prednost Koprivničanki na tri. Slijedilo je i nešto mrvicu slabije razdoblje Podravkine igre kada su s igračicom više primile dva pogotka, no Čigirinova pogotkom iz sedmerca vraća na 7-9 za gošće.

Prvi dio završio je prednošću Podravke 11-12.

Kako je krenulo drugo poluvrijeme, Thüringer je izjednačio, no Koprivničanke su stisnule gas i malo po malo podigle prednost na velikih sedam razlike. Snažna i koncentrirana obrana Podravke nije dopustila njemačkoj momčadi da se razmaše, a obranom je upravljala sjajna vratarka Risović.

Prednost Podravke bila je 19-26 kada je Jožekova u 50.-oj minuti zaradila treće isključenje koje je značilo i crveni karton, nanizala su se isključenja Podravke, što zbog prekršaja što zbog prigovora.

Ulaskom u posljednjih desetak minuta kriza je zahvatila koprivničku ekipu koja je primila nekoliko olakih golova. Pet minuta prije kraja Thüringer je smanjio na tri razlike i bio je u naletu nošen glasnom podrškom tribina.

Pogodak Milošević za 23-27 nakon čak desetak minuta suše Podravkašicama je donio potreban zanos i inat kako bi stigle do pobjede. Ipak, raspucala se Grossman i dala nadu njemačkoj ekipi da može do prekoreta.

Pobjedu Podravke u posljednjim sekundama potvrdila je Ihnjeva sjajnim pogotkom i cijela klupa mogla je početi slaviti izvrsnu pobjedu u Ligi prvakinja! Završilo je 26-28 za Podravka Vegetu!

Thüringer HC: Krause Jana, Lang Saskia, Sazdovska Jovana, Mazzucco Alexandra, Zimmerman Kristy, Schmelzer Meike, Triscsuk Krisztina, Giegerich Ann-Cathrin, Stolle Alicia, Luzumova Iveta, Bölk Emily, Großmann Ina, Jakubisova Lydia, Redder Julia, Huber Josefine

TRENER: Herbert Müller

PODRAVKA VEGETA: Tucaković Antonia, Zadravec Nikolina, Turk Ana, Holešova Maria, Karlovčan Korina, Popović Elena, Milošević Selena, Džono Dragica, Milosavljević Dejana, Risović Jovana, Ećimović Magdalena, Petika Tena, Chigirinova Natalia, Ikhneva Alena, Debelić Ana, Yezhykava Karyna
TRENER: Zlatko Saračević