Četvrtak, 2. svibnja 2024.
Atletika

Žetva medalja mladih Koprivničanaca u Varaždinu
Ž

Članovi Atletskog kluba Koprivnice kući su se vratili s ukupno devet medalja, a neki su ostvarili i osobne rekorde.

Proteklog je vikenda u Varaždinu održano šesto kolo pojedinačnog prvenstva Hrvatskog atletskog saveza, a svoja umijeća ponovno su uspješno pokazali i mladi koprivnički atletičari.

Najuspješniji, s osvojenim prvim mjestima, bili su Petar Cenko u utrci na 400 metara (limači, 2006. godište) i Marija Gašparić u bacanju vortexa (limači, 2005. godište).

U kategoriji limača, 2006. godište, najzaposleniji bio je Mateo Šegović s osvojenim srebrom na 60 metara, odnosno broncom u skoku u dalj. S jednakim uspjesima u istim disciplinama pridružila mu se i članica godinu dana starijih limača, Anja Slavinić.

U najmlađim kategorijama medalje su još osvojile Josipa Mikulec, drugo mjesto u bacanju vortexa, te Sandra Žilić, drugo mjesto na 400 metara, a nastupili su još Laura Sabolec, četvrto mjesto u bacanju vortexa i Jan Tisaj koji je bio osmi u utrci na 60 metara.

Mlađi kadeti, odnosno kadetkinje svoje su predstavnike imali u Ivanu Mikuliću, koji je osvojio treće mjesto u utrci na 400 metara, te Ivani Trešćec koja je u istoj disciplini zauzela desetu poziciju.

Tri člana starijih kadeta nastupila su u utrci na 800 metara, a najuspješniji bio je Marko Gregurec zauzevši četvrto mjesto. Luka Šostarić bio je sedmi, a Albert Rušak jedanaesti.

Tin Prvčić u utrci na 200 metara kroz cilj je prošao deveti.

Bilo je to posljednje ovosezonsko natjecanje na stazi, a sljedeća će se održavati u krosu.