14 C
Petak, 3. svibnja 2024.
PREMA IZBORU NAŠE REDAKCIJE

[ANKETA] Glasajte za najboljeg igrača 25. kola u kojemu su gotovo sve pobjede odnijeli gosti, pogledajte tko su nominirani
[

Glasanje za najboljeg igrača 25. kola Prve ŽNL traje do kraja utorka, zaključno do 00:00 sati.

Proteklog vikenda odigrani su susreti 25. kola Prve županijske nogometne lige, koje je ponudilo nekoliko odličnih utakmica, sve pobjede odnijele su gostujuće momčadi, a u ovom kolu Bratstvo iz Kunovca je nakon devet godina čekanja i matematički osiguralo titulu prvaka.

U narednim kolima, na našem portalu svakog ponedjeljka možete glasati za igrača koji je po vašem mišljenju bio najbolji u prethodnom kolu, a mi ćemo izdvojiti nekoliko pojedinaca koji su svojim igrama, golovima i asistencijama zaslužili ulazak u izbor za najboljeg igrača Prve ŽNL u 25. kolu. Podsjetimo, u prošlom kolu za najboljeg igrača izabrali ste Hrvoja Hrženjaka iz redova Tomislava iz Drnja.

Utakmica Bratstvo kunovec Drnje
Hrženjak je slavio u izboru za najboljeg igrača 24. kola // Foto: Vedran Tkalec

Kako smo i napomenuli u uvodu teksta, Bratstvo iz Kunovca je nakon dugih devet godina osvojilo naslov prvaka pobijedivši Osvit iz Đelekovca s 3:0. Kunovčani su u Đelekovec stigli sa samo jednim ciljem, pobijediti, a vodeći pogodak u 33. minuti postigao je Bartolić. U nastavku susreta Mišura je povećao vodstvo u 54. minuti, da bi konačan ‘udarac’ Osvitu u 76. minuti zadao Gotal.

U izbor za najboljeg igrača kola uvrstit ćemo Vida Bartolića koji je postigao vodeći pogodak za Bratstvo i tako načeo mrežu Đelekovčana. Bartolić igra odlično cijele sezone, jedan je od ključnih igrača u pohodu Bratstva prema titulu, a ove je sezone postigao 22 prvenstvena pogotka.

vid bartolić
Bartolić je jedan od klučnih igrača Bratstva // Foto: Mladen Šajković Bahrija

Odličan susretu odigrao se u Sigecu gdje su se sastali tamošnja Mladost i gostujuća Mladost-Molve. Domaćin je poveo u 18. minuti preko Ezgete koji je bio siguran izvođač najstrože kazne. Utakmica je mirovala sve do 53. minute kada Benotić zabija za 2:0, a onda Molvarci pokazuju da su karakterna i odlična ekipa. Prvo je rezultat na 2:1 u 62. minuti smanjio Tuba iz jedanaesterca, a isti igrač u 72. minuti postiže pogodak za 2:2. Samo dvije minute kasnije, Šklebar zabija pogodak za 3:2, veliki preokret i konačan rezultat.

U izbor za najboljeg igrača kola uvrstit ćemo Nikolu Tubu, nekad veliku nadu Slaven Belupa koji u ‘svojoj’ Mladosti-Molve igra zaista odlično, a s dva pogotka protiv Sigečana prelomio je utakmicu u pravom trenutku.

ferdinandovac virje podravac jk
Nikola Tuba odigro e ‘doktorski’ protiv Mladosti iz Sigeca // Foto: Arhiva ePodravina

Iako je sezona za nogometaše Sloge iz Koprivničkog Ivanca završila pomalo na razočaravajuć način s obzirom na to da nisu uspjeli do titule, oni i dalje nastavljaju pobjeđivati, u ovom kolu slavili su na gostovanju kod Drave iz Novigrada Podravskog s čak 6:1. Prvo ime susreta svakako je bio odlični Ćibarić koji je postigao četiri pogotka, dok je dva nadodao nigerijski napadač Muhammad Baku. Utješni pogodak za Dravu postigao je Danilo Santos.

S četiri pogotka, u izbor za najboljeg igrača kola ‘pogurnuo’ se Mario Ćibarić, jedan od ponajboljih veznih igrača Prve ŽNL.

bratstvo - sloga
Ćibarić je protiv Drave postigao četiri pogotka // Snimio Mladen Šajković Bahrija

Tradicionalno dobar susret na Centrali u Hlebinama odigrali su nogometaši Lipe i Tomislava iz Drnja. Prema očekivanjima, prvi su poveli Drnjanci preko Hrženjaka u 14. minuti susreta. Utakmica je potom mirovala sve do 51. minute susreta kada je pomalo nespretan autogol za 1:1 postigao Brunec. Međutim, tada na scenu nastupa Bači. Prvo zabija pogodak u 63. minuti susreta i to glavom, a iz poštovanja prema bivšim suigračima nije želio slaviti pogodak. Bači solo prodorima nastavlja ‘maltretirati’ obranu Lipe, a nakon što je ‘promiješao’ nekoliko braniča, daje odličnu loptu za Youngdooa koji neometan zabija za 3:1. Konačan rezultat u 82.minuti postavlja odlični Bukovac nakon školski izrađene akcije.

U izbor za najboljeg igrača kola još jednom moramo uvrstiti Hrvoja Bačija koji je protiv Lipe postigao pogodak i upisao asistenciju te čitavu utakmicu radio probleme po lijevoj strani.

ŽNL, Hlebine - Drnje
Bači je bio nezaustavljiv za obranu Lipe // Foto: Ivan Balija

Glasanje za najboljeg igrača 25. kola Prve ŽNL traje do kraja utorka, zaključno do 00:00 sati. Pritom treba napomenuti kako je ovo tek naše skromno mišljenje, koje smo krojili uz pomoć samih aktera utakmica. Po svakom kolu izabrat ćemo četiri igrača iz četiri najprivlačnije, odnosno najjače utakmice, a sve kako bismo dodatno popularizirali županijski nogomet.

Could not load the poll.

Prekrasna!

Sestra Andrea oduševila nas ružičastom haljinom i prekrasnim osmijehom

Danas se održao 7. kongres medicinski sestara u dvorani Domoljub. To je ujedno bila prilika da se medicinske sestre, primalje...