12.9 C
PREMA IZBORU NAŠE REDAKCIJE

[ANKETA] Glasajte za najboljeg igrača efikasnog 23. kola Prve ŽNL, evo tko su nominirani
[

Glasanje za najboljeg igrača 23. kola Prve ŽNL traje do kraja utorka, zaključno do 00:00 sati.

Proteklog vikenda odigrani su susreti izuzetno zanimljivog 23. kola Prve županijske nogometne lige, koje je ponudilo neko odličnih derbi utakmica i čak 40 golova raspoređenih na sedam utakmica.

U narednim kolima, na našem portalu svakog ponedjeljka možete glasati za igrača koji je po vašem mišljenju bio najbolji u prethodnom kolu, a mi ćemo izdvojiti nekoliko pojedinaca koji su svojim igrama, golovima i asistencijama zaslužili ulazak u izbor za najboljeg igrača Prve ŽNL u 23. kolu. Podsjetimo, u prošlom kolu za najboljeg igrača izabrali ste Matiju Lončara iz redova Osvita iz Đelekovca.

Tradicijski najzvučniji derbi igrao se u Peterancu gdje je Panonija ugostila favorizirani Tomislav iz Drnja. U odličnoj utakmici mnogobrojni gledatelji vidjeli su sedam pogodaka i to svih sedam u mreži Peterančana. Tomislav je u vodstvo u 23. minuti doveo Bači, a samo dvije minute kasnije isti je igrač povećao vodstvo na 2:0 prekrasnim udarcem iz slobodnog udarca kojeg je domaći vratar Ilić samo ispratio pogledom. Bačijevu majstoriju iz slobodnog udarca možete pogledati ovdje. Nakon toga novi pogodak postigao je Hrženjak, a za 4:0 u prvom poluvremenu pogodio je Yang-Doo. U nastavku susreta Korejac je postigao još dva pogotka, a jedan je nadodao Širić.

U izbor za najboljeg igrača kola odlučili smo uvrstiti Yang-Dooa koji je Peterančanima zabio tri pogotka s pozicije veznog igrača i odlično se uklopio u sjajnu igre svoje momčadi.

yang doo
Korejski veznjak (u crnom dresu) protiv Panonije je postigao tri pogotka

Prigorski derbi susret jučer su igrali posljednjeplasirana Viktorija iz Vojakovca i Tomislav Radnik iz Svetog Ivana Žabna, a prema svim očekivanjima, gosti iz Svetog Ivana Žabna doslovno su ‘razbili’ Vojakovčane s 8:1 i pogurnuli ih prema Drugoj ŽNL. Hattrick su upisali Dimović i Šoljić, po jedan pogodak postigli su Vrtar i Tkalčec, dok je počasni pogodak za Viktoriju postigao Babok.

U izbor za najboljeg igrača kola odlučili smo uvrstiti Matiju Dimovića, koji je postigao hattrick, ali i generalno bio najopasniji i najbolji igrač Tomislav Radnika.

matija dimović
Odlični Dimović upisao je hattrick protiv Viktorije iz Vojakovca // Ustupio Tihomir Smuđ

Važan susret u borbi za opstanak igrali su nogometaši Mladosti iz Sigeca i Kalinovca u kojem su Sigečani bilo nemilosrdni i pobijedili Kalinovčane s čistih 7:0. Tom pobjedom nogometaši iz Sigeca skočili su na deseto mjesto prvenstvene tablice i pokazali da suvereno mogu ostati u prvoligaškom društvu. Pogotke su postigli Drmić, Pejić, Petrović, Ezgeta, Benko i Golubić, a jedan pogodak u vlastitu mrežu je spremio igrač Kalinovca.

U izbor za najboljeg igrača kola apsolutno zasluženo smo uvrstili Matiju Ezgetu, zagrebačkog ‘španera’ koji Mladosti daje veću dimenziju, krasi ga neumoljiva trka i sjajan pregled igre.

matija ezgeta
Španer Ezgeta (u plavom dresu) je ključni igrač sigečke Mladosti // Ustupio Matija Ezgeta

Brojni ljubitelji županijskog nogometa jučer su pohrlila u Đelekovec, gdje su se u tradicionalnom jutarnjem terminu sastali domaćin Osvit i gostujuća molvarska Mladost. Gostujući nogometaši odlično su otvorili susret i s dva brzinska pogotka Tube i Vršića stvorili prednost od dva pogotka. Nakon toga Osvit je smanjio preko Glavaka, a Šignjar je brzinski povećao na 3:1 što je bio i rezultat na poluvremenu. U nastavku susreta Molvarci su preko Jakovića i Vjekoslava Kolara otišli na nedostižnih 5:1, da bi u posljednjoj minuti susreta Lopatnik postavio konačnih 5:2.

Prema riječima gledatelja, sjajan susret odigrao je napadač Franjo Jaković koji je postigao pogodak i bio stalna prijetnja za obranu Osvita, tako da smo baš njega odlučili uvrstiti u izbor za najboljeg igrača kola.

franjo jaković
Napadač Jaković protiv Osvita je odigrao odličnu utakmicu // Ustupio Franjo Jaković

Glasanje za najboljeg igrača 23. kola Prve ŽNL traje do kraja utorka, zaključno do 00:00 sati. Pritom treba napomenuti kako je ovo tek naše skromno mišljenje, koje smo krojili uz pomoć samih aktera utakmica. Po svakom kolu izabrat ćemo četiri igrača iz četiri najprivlačnije, odnosno najjače utakmice, a sve kako bismo dodatno popularizirali županijski nogomet.

Could not load the poll.

Supersport HNL

ISTRA – SLAVEN Puležani sve riješili u prvom dijelu, Radeljić dao priliku juniorima i kadetima

Istra i Slaven otvorili su u Puli 32. kolo Supersport HNL-a. Osmoplasirana i devetoplasirana momčad lige borile su se...