10.7 C
Nedjelja, 5. svibnja 2024.

Borac pobjednik Kupa, ali i Podravac ide dalje
B

U finalu nogometnog Kupa Koprivničko-križevačke županije vodeća momčad Prve Županijske nogometne lige Borac iz Imbriovca pobijedio je petoplasiranu momčad 4. HNL sjever Podravac iz Virja s 2:1 (2:1). Finalna utakmica odigrana je u srijedu na koprivničkom Gradskom stadionu.

Prije toga, za prolaz u završnicu Borac je u polufinalu pobijedio trećeligaša Križevce, dok Podravac bio bolji od Osvita iz Đelekovca. Oba kluba plasirala su se u daljnje natjecanje, jer im to visoki županijski nogometni rejting omogućuje. Pehare i medalje sudionicima finala podijelio je predsjednik Nogometnog saveza županije Josip Friščić, a priznanja sucima predao je predsjednik Stručnog odbora Zbora nogometnih sudaca županije Ivan Blažek.

Utakmica je okupila veliki broj gledatelja, a finalisti su im uzvratili, a na kraju je zadovoljnija bila brojna skupina navijača Borca.

Nakon početnog ispitivanja vodeći gol za Borac postigao je Glavak u 20. minuti, nakon ubačaja Jankovića s lijeve strane. Podravac je izjednačio 10 minuta kasnije, kada je Orlović nabacio s desne strane, a pred vratima Sokača najbolje se snašao Milas, koji je ubacio loptu u mrežu. za 1:1.

Novi vodeći, a ujedno i pobjedonosni gol, postigao je glavom u 34. minuti Brkić, nakon ubačaja iz slobodnog udarca Lončara. Strijelci golova za Borac imali su i u drugom poluvremenu prigode, u dva navrata priliku je propustio Brkić, a jednom Glavak. Pobjeda Borca je zaslužena.

FINALE NOGOMETNOG KUPA KOPRIVNIČKO-KRIŽEVAČKE ŽUPANIJE

BORAC (IMBRIOVEC) – PODRAVAC (VIRJE) 2:1 (2:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 600. Sudac: Zlatko Šimčić; pomoćnici Josip Havaić i Nikola Novak (svi Koprivnica).

BORAC: Sokač, Milošević, Gaži, Vukonić, Bebek, Lončar, Fažon, Ivandija, Glavak (od 78. Fajdić), Janković (od 82. Štengel), Brkić. TRENER: Zlatko Andrašić.

PODRAVAC: Balala, Kučanda (od 72. Hrženjak), Grgec, Senjan, Čiković, Manojlović, Grivić, Grčić (od 66. Grgić), Vukasović, Orlović, Milas. TRENER: Vjekoslav Vučeta.

STRIJELCI: 1:0 Glavak (20.), 1:1 Milas (30.), 2:1 Brkić (34.).