7.1 C

Brlek nakon pobjede nad Gruzijom: Nisam nezadovoljan minutažom, najvažnije je da momčad pobjeđuje
B

Mario Pašalić i Marko Kolar na utakmici s Gruzijom // Foto: Mario KosMladi Vatreni s minimalnih su 1:0 svladali momčad Gruzije te tako uspješno otvorili novi ciklus kvalifikacija za Europsko prvenstvo do 21 godine. Jedini strijelac na utakmici bio je Antonio Milić u 23. minuti.

Susret je odigran pred gotovo ispunjenim Gradskim stadionom, a mogla se vidjeti čak i pokoja gruzijska zastava. Unatoč i više nego dobroj atmosferi, nedostajalo je malo više pravog nogometa.

Momčad Hrvatske odlučno je krenula u utakmicu i visokim tempom pokušavala probiti Gruzijce. Visoki pritisak ubrzo im je donio i pogodak, što ih je očito i zadovoljilo.

Osim gdje kojeg atraktivnog poteza, dojam je da su igrači nakon postignutog pogotka, a pogotovo u drugom poluvremenu više bili usredotočeni na čuvanje snage, nego na samu igru.

Veznjak Slavena Belupa Petar Brlek u igru je ušao tek u 89. minuti // Foto: Mario Kos– Dobro smo otvorili utakmicu i stvarali šanse, no u drugom smo se poluvremenu previše povukli i stali – prokomentirao je nakon utakmice kapetan ekipe Mario Pašalić i rekao da ga greške u igri previše ne brinu.

– Bitno je da budemo pravi i uđemo u svaku utakmicu sto posto – rekao je igrač Chelseaja na posudbi u Monacu.

Najveća zvijezda mladih Vatrenih, igrač Barcelone na posudbi u Gijonu Alen Halilović, nekoliko je puta iskušao svoj udarac no nijednom ozbiljno zaprijetio. U nekoliko navrata mogao je uposliti bolje postavljene suigrače no ipak se odlučio za neuspješne solo akcije te na kraju više razočarao nego razveselio navijače. Nakon utakmice nije želio komentirati svoj nastup.

Mladoj Hrvatskoj ovo je prva kvalifikacijska utakmica u ovom ciklusu, a da neće biti lako slaže se i Zagrebov stoper Denis Kolinger.

– Moramo biti zadovoljni pobjedom, kakva god da je. Gruzijcima je ovo već druga utakmica u ovim kvalifikacijama pa su nešto uigraniji od nas i znali smo da će se čvrsto postaviti. Pred nama je sada zahtjevno gostovanje u Estoniji, no vjerujem u našu pobjedu.

Utakmicu je na klupi započeo i slavenaš Petar Brlek, a kako je susret odmicao kraju, gledatelji su sve više tražili njegovo uvođenje u igru. Trud se na kraju i isplatio te su Koprivničanci u zadnjih nekoliko minuta imali priliku vidjeti svog igrača u kockastom dresu.

– Zadovoljan sam pobjedom, a još i više svojim koprivničkim navijačima. Nije bilo lako no na kraju smo zasluženo slavili – rekao je Brlek i dodao kako nije nezadovoljan manjom minutažom, te da je najvažnije da momčad pobjeđuje.

Hrvatska je u Koprivnici imala i brojnu potporu među navijačicama // Foto: Mario Kos