Četvrtak, 28. oÅŸujka 2024.

Brlek strijelac za Hrvatsku u remiju sa Å panjolskom
B

Hrvatski reprezentativci nisu osigurali nastup na zavrÅ¡nici U-19 Europskog prvenstva, koja će biti odigrana ovog ljeta u Litvi. Izabranici Dinka Jeličića su u posljednjem kolu Elitne skupine traÅŸili pobjedu nad Å panjolskom, ali utakmica je okončana bez pobjednika…

Poslije remija protiv Grčke (1:1) i sva tri boda protiv domaće Poljske (2:0), hrvatski nogometaši nisu uspjeli nadjačati Španjolsku i time izboriti završnicu U-19 Europskog prvenstva, od 20. srpnja do 1. kolovoza u Litvi. Ogled sa Španjolcima okončan je bez pobjednika, s 1:1, a suparnička reprezentacija time je osvojila prvo mjesto u skupini i osigurala odlazak na EP.

Å panjolci su u tri utakmice prikupili sedam bodova, dok je Hrvatska ostala na drugom mjestu, s dva boda manje.

Izabranici Dinka Jeličića doÅ¡li su u povoljnu poziciju rano u drugom poluvremenu, u 54. minuti, kada je vezni igrač Slavena Belupa Petar Brlek na asistenciju Tomislava KiÅ¡a zabio za 1:0. No, u nastavku su Å panjolci pojačali pritisak i stvorili nekoliko prilika, a hrvatski vratar Marko Malenica kapitulirao je u 77. minuti, kada se Moises Bardonado pobrinuo za 1:1.

U preostalom razdoblju do kraja susreta Hrvatska je najbolju priliku imala u sudačkoj nadoknadi. No, Petar MiÅ¡ić, koji je sredinom drugog dijela zamijenio KiÅ¡a, u petoj minuti nadoknade nije pogodio cilj, pa su Å panjolci izdrÅŸali sa ÅŸeljenim bodom i osigurali put u Litvu.

Hrvatska – Å panjolska 1:1 (0:0)

Starogard Gdański (Poljska), kvalifikacije za U-19 Europsko prvenstvo, Elitna runda, skupina 4
Strijelci: Brlek 54′ / Bardonado 77′

Hrvatska: Malenica, Marotti, Pavić, Å imunović, Perić, Brlek, Kovačić (GrÅŸan 87′), Alvir, Čanađija (Krovinović 77′), Ivančić, KiÅ¡ (MiÅ¡ić 66′)
Izbornik: Dinko Jeličić

Å panjolska: Blanco, Varela, Lopez, Sanchez, Bellerin (Duarte 22′), Iniguez, Rodriguez, Vico (Medran 81′), Bardonado, Vadillo (Traore 57′), Hernandez

Čestitamo svima!

FOTO Biciklistički klub Rotor oduševio na utrci Gravel Ludbreg s rekordnim sudjelovanjem i medaljama

Članovi Biciklističkog kluba Rotor prošlog su vikenda sudjelovali na uzbudljivoj utrci Gravel Ludbreg. Spomenimo kako je ovo bila prva utrka...