13.2 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.

Denis Pleše osvojio naslov prvaka Hrvatske u supersprint triatlonu!
D

Mladi koprivnički triatlonac Denis Pleše osvojio je Prvenstvo Hrvatske u supersprint triatlonu, a značajnu ulogu u njegovom uspjehu ima i trener Alen Marošević.

Utrka je održana u Fužinama, na jezeru Bajer,  sa standardnim dužinama supersprinta – 375 m plivanja, 10 km bicikla i 2,5 km trčanja.

Denis Pleše s peharom na pobjedničkom postoljuUvjeti održavanja Prvenstva bili su vrlo zahtjevni – temperatura vode bila je ispod 14 stupnjeva. Nažalost, HEP je za potrebe hidrocentrale dan prije utrke počeo puniti jezero Bajer hladnom vodom sa dna jezera Lepenice.

Temperatura se spustila s 21 stupanj od četvrtka na prehladnih 14 stupnjeva za vrijeme utrke.

Ostatak staze za biciklistički i trkački dio bio je blago brdovit. Zbog ekstremnih uvjeta, od 49 natjecatelja čak 13 ih nije uspjelo završiti utrku.

Nakon ledeno hladnog starta u vodi, iscrpljujuće vožnje bicikla i triler završnice trčanja koje se ni bi posramili ni vrhunski atletičari, Denis Pleše je pobjedom u ukupnoj konkurenciji Koprivnici donio naslov prvaka države.

Pobjedu je odnio ispred favorita Luke Grgorinića iz Pule koji je u cilj utrčao samo sekundu poslije, i trećeplasiranog Leona Pandže iz Rijeke.