SPORNI SASTAVI

Evo sastava odbora, SDP-ovci najbrojniji i sveprisutni, HDZ-ovaca nema jedino u odboru za obrazovanje i kulturu

MOSTovci su dobili tri predstavnika, a MREŽA dva.

14:57h
0
Foto: Koprivničko-križevačka županija

Kao što je već poznato, Željko Lacković i njegovi nezavisni napustili su u ponedjeljak drugu sjednicu Županijske skupštine. Razlog njihovog odlaska je neprihvaćanje prijedloga nezavisnih o skidanju s dnevnog reda točke o imenovanju članova odbora, jer prema njihovom mišljenju Nezavisni u njima nisu ravnopravno zastupljeni.

Nakon napuštanja sjednice od strane nezavisnih vijećnika i Željka Lackovića, Skupština je nastavila s radom. Pod točkom 20 jednoglasno su potvrđeni svi predloženi odbori, njih točno deset. Ukupno su imenovane 53 osobe, najviše iz redova SDP-a, čijih je 18 predstavnika raspoređeno u u svim odborima. Nakon njih, brojčano su najzastupljeniji HDZ-ovci kojih je ukupno 12, a njihovi članovi nisu prisutni jedino u odboru za obrazovanje, kulturu, znanost, sport i nacionale manjine. MOSTovci su dobili tri predstavnika, a MREŽA dva.

Donosimo kompletan sastav odbora.

U Odbor za gospodarski razvoj Županijske skupštine Koprivničko-križevačke županije
izabrani su:
1. VLADO BAKŠAJ (HDZ) iz Malog Poganca, za predsjednika
2. ANA KONČURAT (Lista grupe birača) iz Križevaca, za potpredsjednicu
3. TOMISLAV GOLUBIĆ (SDP) iz Štaglinca, za člana
4. TEA ŠČETARIĆ-JASEK (SDP) iz Križevaca, za članicu
5. GORAN PAKASIN iz Koprivnice, za člana

 

U Odbor za poljoprivredu i šumarstvo Županijske skupštine Koprivničko-križevačke
županije izabrani su:
1. ZDRAVKO MATOTAN (MOST) iz Koprivnice za predsjednika
2. EUGEN PALI (HDZ) iz Gole, za potpredsjednika
3. MLADEN KEŠER (SDP) iz Potoka Kalničkog, za člana
4. DARKO MARKIĆ (HSLS) iz Koprivnice, za člana
5. TEA ŠČETARIĆ-JASEK (SDP) iz Križevaca, za članicu
6. STJEPAN CIGANOVIĆ iz Novog Virja, za člana
7. ŽELJKO JUKIĆ iz Križevaca za člana

 

U Odbor za vodno i komunalno gospodarstvo Županijske skupštine Koprivničko-križevačke županije izabrani su:
1. GORAN GREGUREK (MREŽA) iz Križevaca, za predsjednika
2. IVAN ČUPEN (HDZ) iz Kloštra Podravskog, za potpredsjednika
3. STJEPAN PERŠIN (HDZ) iz Donje Glogovnice, za člana
4. SANDRA SINJERI (SDP) iz Koprivnice, za članicu
5. SINIŠA FABIJANEC iz Koprivnice, za člana

 

U Odbor za zaštitu okoliša i prostorno uređenje Županijske skupštine Koprivničko-križevačke županije izabrani su:
1. EUGEN PALI (HDZ) iz Gole, za predsjednika
2. ŽELJKO BRČEK (MOST) iz Kalinovca, za potpredsjednika
3. MARKO FUCAK (SDP) iz Koprivnice, za člana
4. DARKO FIŠTROVIĆ (SDP) iz Gornje Rijeke, za člana
5. HRVOJE PETRIĆ iz Koprivnice, za člana.

 

U Odbor za zdravstvo, socijalnu skrb, umirovljenike i osobe starije životne dobi, osobe s invaliditetom i socijalnu uključenost Županijske skupštine Koprivničko-križevačke županije izabrani su:
1. ŽELJKO PINTAR (HSU) iz Koprivnice, za predsjednika
2. VERICA RUPČIĆ (HDZ) iz Đurđevca, za potpredsjednicu
3. MLADEN KEŠER (SDP) iz Potoka Kalničkog, za člana
4. SANDRA SINJERI (SDP) iz Koprivnice, za članicu
5. TOMISLAV JELIĆ iz Koprivnice za člana.

 

U Odbor za obrazovanje, kulturu, znanost, sport i nacionale manjine Županijske
skupštine Koprivničko-križevačke županije izabrani su:
1. ŽELJKO BRČEK (MOST) iz Kalinovca, za predsjednika
2. MILJENKO FLAJS (MREŽA) iz Koprivnice, za potpredsjednika
3. KRISTINA ŠKODA VAJDIĆ (HSS) iz Koprivnice, za članicu
4. MARIJANA LOKOTAR (SDP) iz Koprivnice, za članicu
5. DARKO MARKIĆ (HSLS) iz Koprivnice, za člana.

 

U Odbor za branitelje Domovinskog rata Županijske skupštine Koprivničko-križevačke
županije izabrani su:
1. MIROSLAV KOVAČIĆ (HDZ) iz Kalinovca, za predsjednika
2. ERNEST FORJAN (HDZ) iz Koprivnice, za potpredsjednika
3. ANA MARIJA ĐURĐ (SDP), iz Rasinje, za članicu
4. MARKO FUCAK (SDP) iz Đurđevca, za člana
5. SINIŠA PAVLOVIĆ iz Budančevice, za člana
6. ŽELJKO KEMENOVIĆ iz Križevaca, za člana

 

U Odbor za predstavke građana Županijske skupštine Koprivničko-križevačke županije
izabrani su:
1. MARKO FUCAK (SDP) iz Đurđevca, za predsjednika
2. IVAN ČUPEN (HDZ) iz Kloštra Podravskog, za potpredsjednika
3. SANDRA KANTAR (Lista grupe birača) iz Križevaca, za članicu
4. DARKO FIŠTROVIĆ (SDP) iz Gornje Rijeke, za člana
5. IVAN CAR iz Koprivnice, za člana.

 

U Odbor za razvoj lokalne samouprave Županijske skupštine Koprivničko-križevačke
županije izabrani su:
1. DARKO FIŠTROVIĆ (SDP) iz Gornje Rijeke, za predsjednika
2. MARKO MARTINČEVIĆ (HSS) iz Križevaca, za potpredsjednika
3. DUBRAVKO PICIG (Lista grupe birača) iz Erdovca, za člana
4. TOMISLAV GOLUBIĆ (SDP) iz Štaglinca, za člana
5. BOŽICA TRNSKI (HDZ) iz Hlebina, za članicu.

 

U Odbor za međunarodnu i međužupanijske suradnju Županijske skupštine
Koprivničko-križevačke županije izabrani su:
1. ERNEST FORJAN (HDZ) iz Koprivnice, za predsjednika
2. ANA MARIJA ĐURĐ (SDP) iz Rasinje, za potpredsjednicu
3. MIROSLAV KOVAČIĆ (HDZ) iz Kalinovca, za člana
4. MARIJANA LOKOTAR (SDP) iz Koprivnice, za članicu
5. ĐURĐICA MUSTAF iz Koprivničkih Bregi, za članicu.