9.6 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

Farmaceuti izdržali Rijekin pritisak, Kardum junak remija na Kantridi

Slaven Belupo osvojio je prvi ovogodišnji bod na gostovanjima, i to kod jake momčadi Rijeke. Domaćin je imao dominaciju, ali ne i realizaciju, dok su Farmaceuti svojom požrtvovnom igrom zaslužili bod koji će im dati dodatno samopouzdanje u borbi za opstanak. Momčad Ante Čačića trenutno je na šestom mjestu s 24 boda i ima jedan bod više od Splita s kojim se susreće za tjedan dana u Parku mladeži.

Nogometaši Rijeke i Slaven Belupa podijelili su bodove odigravši 1:1 u utakmici 23. kola MAXtv Prve lige. Riječki nogometaši nadigrali su suparnika u svim segmentima, ali na kraju nisu uspjeli doći do tri boda. Rijeka je pritiskala cijelu utakmicu, ali na kraju nije bilo sreće u završnici. O svemu dovoljno govori podatak o 34 udaraca Rijeke na gol Slavena od čega 16 u okvir. Na drugoj strani Koprivničani su dvaput pucali na gol Rijeke i jednom zatresli mrežu.

Rijeka je odlično krenula u utakmicu pritisnuvši Slaven Belupo na njegovu polovicu. Koprivničani su rijetko prelazili centar, dok je Rijeka nizala šanse. Ipak, Koprivničani su poveli u 32. minuti. Marko Mirić odigrao je loptu u prostor za Petra Mišića. Vratar Rijeke Andrej Prskalo istrčao je s gola, Mišić je proigrao Ivana Parlova koji je loptu gurnuo u praznu mrežu – 0:1.

Rijeka je odmah uzvratila. Gosti se nisu stigli ni proveseliti, a Alex Fernandez je lijepim udarcem lijevom nogom s ruba kaznenog prostora dignuo Kantridu na noge – 1:1.

Riječki nogometaši dobro su krenuli i u drugo poluvrijeme, sjevali su pokušaji s ruba kaznenog prostora, a u 73. minuti Josip Mišić pogodio je vratnicu. Minutu kasnije Slaven je propustio svoju veliku priliku, Petar Mišić ostao je oči u oči s Prskalom, ali nije bio precizan.

Rijeka je još jednom pritisnula u samoj završnici, ali nije uspjela doći do gola vrijednog tri boda.

MAXTV PRVA LIGA, 23. KOLO

RIJEKA – SLAVEN BELUPO 1:1 (1:1)

RIJEKA – Stadion Kantrida. Gledatelja oko 4000. Sudac: Matoc (Zaprešić).

RIJEKA: Prskalo, Tomečak, Mitrović, Samardžić, Leovac, Radošević, Bradarić (od 43. J. Mišić), Alex, Jugović (od 82. Tomasov), Sharbini, Hristov (od 53. Ivančić). TRENER: Matjaž Kek.

SLAVEN BELUPO: Kardum, Purić, Fuštar, Grgić, Delić, Gregurina, Crepulja, Brlek, Parlov (od 64. Paracki), P. Mišić (od 78. Ejupi), Mirić (od 85. Peričić). TRENER: Ante Čačić. STRIJELCI: 0:1 Parlov (32), 1:1 Alex (33).

ŽUTI KARTONI: Grgić, Gregurina, Brlek (Slaven Belupo)

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Kardum (Slaven Belupo).