5.7 C

Farmaceuti nakon pobjede nad Zagrebom opet na čelu ljestvice

Slaven Belupo ponovno je na vrhu prvenstvene ljestvice!. Farmaceuti su u petak u prvoj utakmici 5. kola MAXtv Prve lige na gostovanja pobijedili Zagreb s 2:1.

Gosti iz Koprivnice poveli su autogolom Oršulića u 23. minuti, a izjednačio je Abdurahimi u 40. Konačnih 2:1 postavio je Grgić u 51. minuti.

U Kranjčevićevoj ulici večeras zanimljiva utakmica Zagreba i Slaven Belupa, a koprivnički je sastav upisao na svoj konto nova tri boda. Susret je otvoren na po Zagrebaše strašno loš način, autogolom Oršulića, kojim su gosti ni krivi ni dužni, došli do 0:1. Loptu je sa sredine terena pred gol ubacio Vugrinec.

No, domaći Abdurahimi bio je sjajan petnaestak minuta kasnije i matirao je koprivničkog vratara Rodića za 1:1, s kojima se ide na odmor. Ipak, jednako je dobar u 50. minuti bio gostujući Grgić, koji je postavio konačnih 1:2.

Unatoč mačevima nad glavama Zagrebaša, oni su u prvih 45 minuta bili bolja momčad na travnjaku, iako je prva šansa upisana Farmaceutima. U drugoj je minuti glavom dobro nakon ubačaja iz kuta reagirao Bušić, no još je bolja bila reakcija domaćeg vratara Vidakovića.

U 17. minuti lijepa akcija Zagreba, u brzom kontranapadu Abdurahimi se našao oči u oči s vratarom Rodićem, no pogodio direktno u koprivničkog čuvara mreže. Zagreb nema sreće ni par minuta nakon toga, kad Slaven Belupo stiže do vodstva.

Nakon slobodnjaka gostiju, u buketu pred golom Zagreba, najviši u skoku bio je Oršulić, no 24-godišnji Metkovac loptu glavom šalje u krivu stranu, pa završava u mreži iza njegovog vlastitog golmana.

Pogodak međutim nije toliko poremetio redove Zagrebaša, a sigurno nije zbunio Abdurahimija, koji u 39. minuti izjednačava na 1:1. Bila je to odlična akcija zagrebačkog veznjaka, koji je iskoristio probleme Slavenove obrane.

Mreža Slaven Belupa se do kraja poluvremena trese još jednom, pogodio je Zagrebov Vojtuš, no pomoćni sudac dignuo je zastavicu za zaleđe.

U drugom poluvremenu Zagreb na žalost svojih navijača nije nastavio s dobrom igrom, pa je svega pet minuta gostima trebalo za ponovno vodstvo. Za 1:2 je pogodio Grgić, koji je najbolje reagirao na loptu upućenu iz kornera.

Sve eventualne dvojbe oko pobjednika mogle su biti riješene u 55. minuti, kad je Delić odigrao za Raka, no ovaj s pet metara od Zagrebovog gola promašuje cilj. Zato su Koprivničani do kraja živjeli opasno, u 64. minuti je Pavlović poslužio Štroka, koji u odličnoj poziciji nije poravnao rezultat, a onda je već u sudačkoj nadoknadi Štrok ukrao Slavenu loptu, no nije postavio 2:2.

Treba dodati i da sudac Ljubičić u završnici nije dosudio čisti jedanaesterac za goste nakon igranja rukom Bevaba, koji je blokirao udarac Marasa.

Slaven na ovoj utakmici nije očarao igrom, ali bodovi se pišu, Farmaceuti su opet na prvome mjestu.