16 C
Petak, 26. travnja 2024.

Farmaceuti se ispucali na Zmaju

Nije bilo problema za Slaven Belupo u posljednjoj prijateljskoj utakmici u sklopu dalmatinskih priprema. Rezultatom 6:1 svladali su trećeligašku momčad Zmaja, na čijem su terenu trenirali u proteklih deset dana za vrijeme boravka u Makarskoj.

U prvom dijelu Roy Ferenčina izveo je udarnu momčad, koja je do pogodaka došla preko Kokalovića i Mujanovića.

U posljednjih 15 minuta utakmice palo je čak pet pogodaka, iz jedanaesteca su domaćini uspjeli postići počasni pogodak, dok su se u strijelce za Slaven upisali Pilipović i iz jedanaesterca Poljak te juniori Abramović i Maretić.

Farmaceuti se u petak nakon jutarnjeg treninga vraćaju u Koprivnicu, a vikend će im biti slobodan. U srijedu će na Gradskom stadionu ugostiti mađarskog prvoligaša ZTE iz Zalaegerszega.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

ZMAJ – SLAVEN BELUPO 1:6 (0:2)

MAKARSKA – Gradski sportski centar. Gledaelja 150. Sudac: Bilić (Makarska).

ZMAJ: Franić, Smailović, Šimić, Zelić, Šiljeg, Tomas, Gojak, Šašić, Matesan, Bencun, Pašalić (drugo poluvrijeme: Bašković, Kazazić, Bagarić, Lazina, Miladinović, Lendić, Topić, Vukas, Ančić, Erceg, Jakir). TRENER: Slobodan Carević.

SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Kokalović, Grgić, Maras, Milardović, Brezovec, Čanađija, Mujanović, Glavica, Bušić (drugo poluvrijeme: Pelin, Geng, Šestak, Bubnjić, Pilipović, Gregurina (Brlek), Poljak, Jakšinić, Kuprešak, Abramović, Maretić). TRENER: Roy Ferenčina.

STRIJELCI 0:1 Kokalović (9), 0:2 Mujanović (20), 0:3 Pilipović (75), 0:4 Abramović (80), 0:5 Poljak (81 – 11 m), 1:5 Bagarić (89 – 11 m), 1:6 Maretić (90).