16.3 C
Subota, 27. travnja 2024.
NOVI PORAZ SLAVEN BELUPA

Farmaceuti se na Maksimiru vratili iz mrtvih, ali na kraju Dinamo s(p)retno uzeo trobod i ostao u igri za titulu

Uspjela se momčad Roya Ferenčine vratiti u susret nakon šokantnih 19 minuta, ali je presudila kvaliteta Modrih, ili bolje rečeno Baturine, i Dinamo je s(p)retno došao do pobjede 5:2 i ostao u utrci za titulu prvaka

Slaven Belupo ostavio je srce na Maksimiru, ali to na kraju nije bilo dovoljno da se ostane neporažen protiv Dinama koji očekivano nije bio u najjačem sastavu.

Drugu utakmicu zaredom momčad Roya Ferenčine uspjela se vratiti u susret nakon rezultatskog zaostatka od dva gola, ali je presudila kvaliteta Modrih, ili bolje rečeno Baturine, i Dinamo je s(p)retno došao do pobjede 5:2 i ostao u utrci za titulu prvaka.

Dva udarca Dinama dva gola

Susret je idealno počeo za Dinamo koji je već u sedmoj minuti iz prvog udarca prema vratima Suška poveo. Halilović se odlučio na udarac s 20 metara i točno je naciljao malu mrežu za 1:0.

Nakon ranog vodstva Modrih Slaven je odmah dvaput opasno zaprijetio. Prvo je Nongoh opalio s 18 metara, no njegov pokušaj bio je zamalo neprecizan. Potom je ubačaj Lepinjice prošao je do Štrkalja koji je glavom sa sedam metara pucao pokraj lijeve vratnice.

I onda su u 19. minuti Modri svoju drugu priliku pretvorili u novi pogodak. Zadnja linije Slavena katastrofalno je reagirala nakon ubačaja Mišića i lopta se odbila do Vidovića koji je iskosa s osam metara pogodio bliži kut za 2:0.

Milimetarsko zaleđe spriječilo ekspresni povratak

Farmaceuti su se ipak brzo vratili u utakmicu. U 22. minuti Halilović je poklonio loptu Štrkalju koji je petom proigrao Lepinjicu, a on je s deset metara rasparao mrežu Nevistića za 2:1. U 27. minuti Štrkalj je nakon ubačaja Murića glavom zatresao domaću mrežu, ali je označeno zaleđe koje je potvrdila i VAR soba pa nije bilo ništa od ekspresnog izjednačenja Slavena. Blizu izjednačenja Farmaceuti su bili u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kad je Šakota petom ostavio loptu za Murića čiji je udarac sa 17 metara bio previsok.

Zasluženo izjednačenje

Hrabra igra momčadi Roy Ferenčine isplatila se u 59. minuti. Ponovno je Halilović zakomplicirao s iznošenjem lopte, i to ovaj put na sredini terena, a njegov novi poklon objeručke je prihvatio Šakota koji se sjurio u kazneni prostor i nadmudrio Nevistića za 2:2.

Penal prelomio susret

U 66. minuti na scenu je stupio i VAR i to nakon što je sudac Kolarić procjenio da je Lepinjica bio pregrub u naletu na Baturinu pa je pokazao na bijelu točku. VAR provjera trajala je pune tri minute, a na kraju se pokazalo ne zbog prekršaj nego mogućeg zaleđa u začetku akcije Dinama. Ipak, potvrđena je najstroža kazna, a s bijele točke za novo vodstvo Dinama neumoljiv je bio Kulenović.

To je ujedno prelomilo utakmicu i Farmaceuti jednostavno više nisu imali snage za novi povratak. Tome je pridonijela i činjenica da je odmah nakon izjednačenja Jakirović napravio trostruku izmjenu i iz igre izvadio i Halilovića koji je zapravo bio svojevrsni dvostruki asistent Slavenu.

Dinamo je u 82. minuti potvrdio pobjedu. Poigravanje Agbekpornua kaznio je Baturina koji mu je ukrao loptu i majstorski s 18 metara pogodio donji desni kut za 4:2. U trećoj minuti sudačke nadoknade Agbekpornu je u kaznenom prostoru rukom zaustavio udarac Kulenovića, a novi jedanaesterac Baturina je pretvorio u konačnih 5:2.

DINAMO – SLAVEN BELUPO 5:2 (2:1)

STRIJELCI: 1:0 Halilović (7), 2:0 Vidović (19), 2:1 Lepinjica (22), 2:2 Šakota (59), 3:2 Kulenović (70 – 11m), 4:2 Baturina (82), 5:2 Baturina (90+3 – 11m).

DINAMO (4-4-2): Nevistić – Pierre Gabriel, Živković, Theophile Catherine, Perković – Kaneko (od 61+2. Špikić), Halilović (od 62. Baturina), Mišić (od 84. Vrbančić), Vidović (od 62. Hoxha) – Brodić (od 46. Sučić), Kulenović. TRENER: Jakirović.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Sušak – Krušelj, Boras, Pllana, Štefulj – Agbekpornu, Lepinjica (od 87. Mrdaković) – Murić (od 76. Caimacov), Nongoh (od 76. Šuto), Šakota (od 90. Jagušić) – Štrkalj (od 87. Liber). TRENER: Ferenčina.