14.3 C
Srijeda, 8. svibnja 2024.
horvatinović dravi donio važna tri boda

FOTO Borac slavio u derbiju, Prekodravac bolji od Žabnjana, Reka ispustila dvostruko vodstvo

Kompletirano je 23. kolo Prve ŽNL. Najzanimljiviji susret igrao se u Imbriovcu gdje je kod Borca gostovao drnjanski Tomislav. Gosti su stigli rasterećeni rezultatom i prema najavama, došli su se nadigravati. Domaći su službeno ostali bez trenera Andrašića na dva mjeseca zbog incidenta u Molvama kada je nakon utakmice napao glavnog suca, stoga je Andrašić utakmicu mogao gledati s ograde.

Nije to utjecalo na domaće koji su slavili 3-0 pogocima Vrkića, Pjetrija i Oršića.

Tomislav-Radnik doputovao je u Ždalu kod Prekodravca. Posljednjeplasirani Prekodravac imao je težak zadatak, međutim potrebni su im bili svi bodovi kako bi izborili ostanak u ligi. Uspjeli su domaći doći do pobjede rezultatom 2-1. Gubili su domaći na poluvremenu 0-1, zabio je Papa, međutim stvari na početak vraća Pavešić iz penala, da bi za potpuni preokret i važna tri boda zabio Kopričanec.

Na Old Trafordu u Kunovcu domaće Bratstvo ugostilo je Osvit. Gosti su se na travnjaku poznatog imena bolje snašli i otišli kući s tri boda i pobjedom 1-2. I ovdje su poveli domaći pogotkom Šinjorija, no cijelu utakmicu na stranu gostujuće momčadi okrenuo je Lopatnik s dva pogotka.

Novigradsku Dravu čekala je teška utakmica protiv legradskog Graničara. Drava nije do kraja osigurala opstanak, a domaći teren smatran je prednošću uoči susreta. Jedini pogodak vrijedan tri boda djelo je Horvatinovića koji je zabio za Dravu sredinom drugog dijela.

U Peterancu su snage odmjerili Panonija i Sloga iz Koprivničkog Ivanca. Nakon 90 minuta bilo je 2-2. Za Panoniju su zabili Gadanec i Blažotić, dok su gostujući pogoci djela Posavca i Ritoše.

Lokalni derbi igrao se u Kalinovcu. Stigle su Molve, oslabljene za tri igrača, a to se vidjelo i nakon 90 minuta, rezultat je bio 4-1 za domaćine. U Kalinovcu su poveli gosti pogotkom Alena Szabe, dok je izjednačujući pogodak bio autogol. Ostale pogotke za domaće zabili su Hajdić (2) i Jurčić.

Miklinovec je gostovao u Ferdinandovcu kod istoimenog domaćina. Nije bilo Kesića zbog ozljede i Debača zbog kartona, ali to nije domaćine spriječilo da upišu uvjerljivu pobjedu. Bombom u rašlje goste je načeo kapetan Peršić, tri je zabio Karan, a jednog Josip Fuček. Konačan rezultat 5-0.

Bratstvo – Osvit 1-2

Jučer je Lipa slavila u gostima s minimalnih 0-1 u Torčecu kod Podravca, Tehnika je slavila preokretom 1-3 u Herešinu, a Prugovac je nakratko uhvatio predah pobjedom 4-0 protiv fenjeraša GOŠK-a pred kojim je rudarski posao ako žele ostati u ligi.

U današnjim susretima Reka je dočekala bregovsku Mladost i s njome odigrala neriješeno 3-3, unatoč vodstvu na poluvremenu od 2-0. Ekipa Hrvatskog bojovnika gostovala je u Starigradu, a rezultat je bio 6-1 za Starigrađane.

U Sigecu snage su odmjerili domaća Mladost i Viktorija iz Vojakovca, a Mladost je uvjerljivo slavila 6-1Fugaplast iz Gole igrao je u Glogovcu kod Rudara. Susret je završio rezultatom 4-0 za domaće, a gosti su u 66. minuti promašili jedanaesterac.