19.6 C
Petak, 10. svibnja 2024.
finale kvalifikacija za ligu prvakinja

[FOTO/VIDEO] DRAMA DO POSLJEDNJE SEKUNDE Podravka Vegeta sa zvukom sirene izborila Ligu prvakinja protiv rumunjske Craiove
[

Jučer je turska Muratpasa figurativno sravnjena sa zemljom. Podravkašice su od prve minute bile svjesne važnosti utakmice i tako joj pristupile, što sugerira i krajnji rezultat 35-22. Pobjedom je najtrofejniji ženski rukometni klub u Hrvatskoj ušao u finale kvalifikacija za Ligu prvakinja.

Nakon jučerašnjeg prvorazrednog spektakla uoči utakmice, na tribinama i na terenu, došao je red na najvažniju utakmicu ove godine. Podravka Vegeta pred vratima je velikog cilja, pred vratima je Europe. Kvalifikacije za Ligu prvakinja igraju se u Koprivnici, a u prvom polufinalnom susretu rumunjska ekipa Craiove svladala je srpsku Jagodinu i tako uzela prvo mjesto u današnjem finalu.

Novu himnu rukometnog kluba Podravka Vegeta uoči jučerašnje utakmice premijerno su izveli Zaprešić Boysi i Nered, a koprivnička publika sjajno je prihvatila novu pjesmu.

Novi trener Zlatko Saračević donio je novu filozofiju u klub u koji je pristiglo nekoliko novih igračica koje su nositeljice ekipe u prvim susretima, redom Ihnjeva, Čigirinova, Jožekova, ali i mlada vratarka Ećimović. Jučer je turska Muratpasa figurativno sravnjena sa zemljom. Podravkašice su od prve minute bile svjesne važnosti utakmice i tako joj pristupile, što sugerira i krajnji rezultat 35-22. Pobjedom je najtrofejniji ženski rukometni klub u Hrvatskoj ušao u finale kvalifikacija za Ligu prvakinja.

Trener Saračević prije nekoliko dana na press konferenciji izdvojio je upravo rumunjsku Craiovu kao favorite turnira, Craiovu koja je danas bila posljednja stepenica koju je trebalo prekoračiti za ulazak u Ligu prvakinja.

Rk Podravka - Rk Craiova

Kakva utakmica u dvorani Gimnazije! Pravi spektakl priredile su hrvatska i rumunjska ekipa.

U prvo poluvrijeme naše su cure ušle hrabro i srčano pa je zbog nekoliko ubrzanih akcija bilo dosta promašenih zicera zbog čega su se Rumunjke odvojile i nametnule svoj ritam igre. Bez obzira na to do kraja poluvremena su Rukometašice Podravka Vegete razvukle igru na krila i na odmor otišle sa zaostatkom od -2.

U drugo poluvrijeme ušle su hrabrije, pojačale obranu i pokazale da uistinu mogu doći do ostvarenja europskog sna.

Cijela dvorana posljednjih 10 minuta kao da nije disala, igralo se gol za gol i utakmica nije mogla biti neizvjesnija. Pogodak na pogodak, promašaj na promašaj. U posljednjoj minuti Craiova je imala napad za vodstvo pri rezultatu 21-21, no naša vratarka je sjajno obranila.

Saračević je zvao minutu odmora u posljednoj minuti kako bi se djevojke dogovorile kako odigrati napad, a sve je to došlo na naplatu kada je u posljednjim trenucima Karlovčan s krila zabila najvažniji pogodak Podravke!

U Koprivnici se ove jeseni igra Liga prvakinja! Upravo se na terenu odvija neviđeno slavlje cijele dvorane!