Subota, 4. svibnja 2024.
treća nl sjever

FOTO Koprivnica u derbiju začelja promašivala zicere pa se na kraju morala zadovoljiti i bodom

Ludbrežani su nakon jedne trećine prvenstva i dalje bez pobjede

Iznimno važna utakmica bila je danas pred nogometašima Koprivnice i ludbreške Podravine, koji su na Apašu igrali derbi začelja Treće HNL Sjever. Ludbrežani su zadnji, bez ijedne pobjede nakon devet kola, Koprivnica je upisala samo jednu i imala je dva boda više uoči susreta, stoga su bodovi danas imali dvostruku težinu. Na kraju su oba kluba došla do boda, bilo je 1:1.

Što se tiče prvog poluvremena, energija i nije bila na nekoj visokoj razini, no Koprivnica je unatoč tome bila nešto bolja i stvorila je dva zicera. Prvi je promašio Brcković, drugi Delić. Bile su to prilike koje je teže promašiti nego pogoditi, no Koprivnicu nikako da krene ove jeseni i ti neiskorišteni ziceri kao da su odraz svega toga. Zato je, s druge strane, minutu nakon Delićeva promašaja Podravina zabila. Strijelac je bio Tropšek, a bila je to jedina prilika gostiju, koji su s minimalnim vodstvom otišli na odmor.

No uskoro su se domaćini vratili u utakmicu, jer je nakon desetak minuta nastavka Hajdinjak zabio za 1:1, lijepo mu je asistirao Kranclbinder. Pet minuta kasnije Radotović je promašio novi ‘mrtvac’, a ludih 10-ak minuta na travnjaku promašenim zicerom zaključili su i gosti. Nakon toga utakmica se umrtvila, Podravina je čak bila i opasnija, a konačnim rezultatom nitko nije mogao biti zadovoljan. Tako su Ludbrežani došli do trećeg, a Koprivničanci tek petog boda.

Već za vikend Koprivnica gostuje u Virovitici, dok Podravina u Ludbregu igra protiv Dinama iz Domašinca.