7.1 C
Treća HNL Istok

FOTO Koprivničanci poraženi od varaždinskih zvijezda

Nekadašnji prvoligaški igrači, sada članovi trećeligaša Varaždina, bili su zamalo presnažni, bolje rečeno preiskusni, za Koprivnicu, uzevši sva tri boda na Gradskom stadionu. Jedini pogodak za Zelene postigao je Bubnjić, dok su za goste pogađali Šafarić i Kresinger.

Nogometaši trećeligaša Koprivnice u jučerašnjem su trećem kolu ugostili vodeću momčad lige, Varaždin, te po prvi puta ove sezone ostali bez bodova.

Momčad Varaždina mnogo se razlikuje od one prošlosezonske koja se borila za ligaški opstanak. Velika ulaganja u klub omogućila su dovođenje novih igrača, ali ne i bilo kakvih. Boje varaždinske momčadi ponovno brane nekadašnji prvoligaški velikani poput Šafarića, Kresingera, Jerteca i Mujanovića, što ih gotovo automatski stavlja u ulogu glavnih favorita za naslov.

Iako su Koprivničanci izgledali vrlo dobro, gosti su poveli već u osmoj minuti. Slobodni udarac s nekih dvadesetak metara od domaćih vratiju izveo je iskusni Šafarić, a lopta je neobranjivo završila u mreži.

Uporni domaćini nisu pokleknuli, što su i dokazali samo tridesetak minuta kasnije kada odličnu kontru mladi Bubnjić pretvara u 1:1.

Do kraja susreta obje su momčadi mogle povisiti broj postignutih pogodaka, a čini se kako je ponovno presudilo iskustvo, ovoga puta Kresingerovo. 34-godišnji bivši napadač Slavena Belupa najviše je skočio na ubačaj Vuka i u 77. minuti pospremio loptu za konačnih 1:2.

Bila je to treća pobjeda gostiju u trećem prvenstvenom kolu, dok su Koprivničanci ostali na dva osvojena boda iz dva prethodna remija.

Četvrto kolo na rasporedu je već nadolazećeg vikenda, a Zeleni će putovati u Ivankovo, na noge Bedemu, novopečenom trećeligašu koji je jučer s 2:1 bio bolji od Belišća.