4.3 C
županijski kup

FOTO Kunovčani nakon lude serije penala izbacili Cvetkovčane, slavili Križevčani, Ferdinandovčani i svi ostali favoriti

Četvrtfinala igraju se na proljeće

Izuzmemo li dvoboj Herešinčana i Koprivnice, koji se igra za dva tjedna, poznati su svi četvrtfinalisti Županijskog nogometnog kupa. Još jučer među osam najboljih plasirali su se Drnjančani, a danas su im se pridružili Kunovčani, Križevci, Ferdinandovac, Borac, Drava iz Novigrada Podravskog i đurđevački Graničar.

Što se tiče današnjih dvoboja, najviše pažnje privlačio je onaj u Kunovcu, gdje je na noge Bratstvu stigao Tehničar. Po mnogima, bilo je to finale prije finala, jer jedni su najbolja momčad Prve ŽNL, a drugi aktualni osvajači Kupa. S malom ulogom favorita danas su istrčali Cvetkovčani, koji su na kraju ispali. Poveli su domaćini preko Mišure, koji je pogodio slobodnjak s 30-ak metara, no Bači je uskoro vratio na 1:1. U nastavku su gosti bolje otvorili i poveli preko Štritara, a desetak minuta prije kraja Bencelić je izjednačio na 2:2. Na kraju su raspucavanja s 11 metara više sreće donijela Kunovčanima. Serija je dogurala sve do vratara, a tragičar je na kraju tragičar bio Perika iz Tehničara, koji je promašio.

U Križevcima su igrali istoimeni domaćin i molvarska Mladost, na poluvremenu nije bilo pogodaka, a na kraju 1:0 za domaće, koji su zabili u trećoj minuti nadoknade. Zanimljivo je bilo i u okršaju virovskog Podravca i Ferdinandovca, koji je otišao na stranu gostiju 0:2, dok je Borac u Glogovcu obranio ulogu favorita i slavio s visokih 0:4.

Đurđevački Graničar očekivano je slavio protiv oslabljenih Močilana s 3:0, dok je u dvoboju prvoligaša u Hlebinama Drava iz Novigrada Podravskog svladala Lipu 0:1.