12.1 C
Subota, 13. travnja 2024.
najveći derbi

FOTO Podravkašice slomile Lokomotivu i stavile jednu ruku na trofej državnih prvakinja

Koprivničanke su u prvom dijelu sezone pobijedile Lokosice u svojoj dvorani, a današnji susret mogao je značiti praktično osvajanje naslova, s obzirom da ostale ekipe u ligi ne predstavljaju pravu konkurenciju.

Najveći hrvatski derbi ženskog rukometa igrao se danas u Zagrebu. Rukometašice Podravka Vegete koje vodi Zlatko Saračević dočekale su Lokomotivu koju pak vodi Nenad Šostarić, ujedno i izbornik ženske reprezentacije.

Koprivničanke su u prvom dijelu sezone pobijedile Lokosice u gostujućoj dvorani, a današnji susret mogao je značiti praktično osvajanje naslova, s obzirom da ostale ekipe u ligi ne predstavljaju pravu konkurenciju. Utakmica se igrala pred praznim tribinama.

Povele su gošće iz Zagreba, no Dragica Džono u dva navrata izjednačila je rezultat. U prvim minutama utakmice Lokomotiva je izgledala mrvicu bolje na terenu što se vidjelo i na rezultatu, bilo je 5-6 u 11. minuti. No, nekoliko pogrešaka i promašaja Zagrepčanki donijelo je Podravki priliku za vodstvo pa su tako povele 8-7 nakon što je Mugoša uspješno realizirala kontru.

Saračevićeve rukometašice pojačale su tempo pa su povremeno pobjegle i na tri pogotka razlike, a poluvrijeme je privedeno kraju rezultatom 17-16 za Podravku.

Početak drugog poluvremena donio je novo izjednačenje, a onda i vodstvo Lokomotive 19-21. U posljednjih 15 minuta ušl ose s vodstvom Podravke (24-23). Klasu više pokazale su igračice Podravke u samoj završnici i odvele utakmicu u mirne vode.

Konačan rezultat bio je 32-29 za Podravka Vegetu.

Ovom pobjedom Podravka Vegeta praktično može slaviti naslov državnih prvakinja jer u dva ligaška susreta pobijedila je Lokomotivu, a ostale ekipe u prvenstvu teško mogu nanijeti poraz Saračevićevim rukometašicama. Ipak, pričekajmo da se odigraju sva kola.