22.9 C
Srijeda, 29. svibnja 2024.
Inter pao bez ispaljenog metka

FOTO Rapsodija Slavenaša utoplila navijače

Nogometaši Slavena Belupa u današnji su susret ušli u seriji od četiri utakmice bez postignutog pogotka, a crnu seriju prekinuli su već u 13. minuti preko Pokrivača.

Slaven Belupo u utakmici 33. kola MAXtv Prve lige s lakoćom je nadigrao zaprešićki Inter i s tri nova boda šestoj ligaškoj poziciji približio se na samo dva boda. Precizni za Koprivničance bili su Pokrivač, Ejupi, Savić i Delić, dok je za goste pogodio Nestorovski.

Nakon tmurnog koprivničkog prijepodneva, igrače i gledatelje dočekalo je sunce, no probleme je i dalje stvarao jak i neugodan vjetar. Koprivničanci su očekivali prvo slavlje nakon 28. kola i pobjede od 2:0 protiv Istre, dok su Zaprešićani istog protivnika nadigrali u prošlome kolu, prekinuvši tako niz od čak šest utakmica bez postignutog pogotka.

U dosadašnja tri ovosezonska ogleda Inter je dva puta slavio, dok je utakmica u Koprivnici rezultatom 4:0 pripala Slavenu Belupu. Dvoboji u Zaprešiću s 2:1 otišli su na stranu domaćina.

Trener Slavena Belupa Željko Kopić nije mogao računati na kartoniranog Parackog, a poštedu je ponovno dobio i Christensen. Dvojicu standardnih veznjaka zamijenili su Pokrivač i, unatoč najavama o virozi, Gregurina.

Domaćini su kontrolirali zbivanja na terenu od samog početka susreta. Prvu opasnost pred gostujućim vratima neugodnim ubačajem stvorio je Ozobić već u četvrtoj minuti. Loptu je uz mnogo problema ipak uhvatio vratar Čović.

Prvu stopostotnu priliku gledatelji su dočekali već u 11. minuti. Ispred gostujućeg vratara istrčao je Ejupi, no domaći napadač Čovića je pogodio u nogu.

Samo dvije minute kasnije, nakon lijepe akcije domaćih, i velike gužve pred vratima Intera, u prilici se prvo našao Delić. Njegov snažan udarac s desne strane refleksno je zaustavio Čović, no lopta se odbila do Pokrivača koji je snažnim niskim udarcem sa suprotne strane šalje u mrežu.

Nakon početnog pogotka situacija se na terenu malo smirila, a prva sljedeća opasnost, nažalost domaćih navijača, bila je pred koprivničkim vratima. Na sredini terena prekombinirali su se Jambor i Pokrivač, a kontru gostiju, nakon ubačaja Ottochiana, završio je najbolji strijelac lige Nestorovski. Bio je to njegov 19. ovosezonski pogodak.

Izjednačujući pogodak gostima je dao vjetar u leđa pa su još dva puta ozbiljnije zaprijetili, a Slaven se ponovno ukazao pet minuta prije kraja prvog dijela, i to pogotkom. Ozobićev ubačaj pronašao je Ejupija koji se znalački otrhvao gostujućem braniču i iz okreta matirao Čovića.

Nastavak susreta počeo je u smirenijem ritmu, a prva izglednija situacija odmah je pretvorena u novi pogodak. Tek što je ušao, Savić se upisao u strijelce. Iz blizine je pogodio na dodavanje Delića.

Isti igrači izrežirali su i četvrti Slavenov pogodak. Ovoga puta asistent je bio Savić, a strijelac kapetan domaćina Delić, koji je sam iznio teret akcije koja je rezultirala zgoditkom.

Do kraja utakmice Slavenaši su s nekoliko atraktivnih poteza pokazali svu raskoš svojih talenata.

Slaven Belupo s ukupnih 36 bodova i dalje drži sedmo mjesto, no šesti Inter sada je nadohvat ruke. zaprešićani su bolji za samo dva boda.

MAXTV PRVA LIGA, 33. KOLO:

SLAVEN BELUPO – INTER ZAPREŠIĆ 4:1 (2:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 587. Sudac: Željko Frković (Gospić). Pomoćnici: Goran Pataki (Đakovo) i Bojan Zobenica (Vinkovci). Četvrti sudac: Dario Bel (Osijek). Delegat: Ivica Šparavec (Zagreb).

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Rozman – Purić (od 46. Barić), Musa, Edson, Štiglec – Gregurina, Jambor, Pokrivač – Ozobić (od 58. Savić), Ejupi (od 85. Burić), Delić. TRENER: Željko Kopić.

INTER ZAPREŠIĆ (4-2-3-1): Čović – Mikulić, Čosić (od 46. Begić), Mazalović, Bočkaj – Mlinar, Šoljić – Ottochian, Puljić (od 69. Zulim), Blažević (od 79. Radić) – Nestorovski. TRENER: Samir Toplak.

STRIJELCI: 1:0 Pokrivač (13′), 1:1 Nestorovski (22′), 2:1 Ejupi (40′), 3:1 Savić (58′), 4:1 Delić (84′)

ŽUTI KARTONI: Mazalović (47′), Mlinar (61′)