16.8 C
Srijeda, 15. svibnja 2024.
Derbi jesenskog dijela 3.žnl đurđevac

FOTO Rudar iz Glogovca pobjedom u Podravskim Sesvetama blizu jesenske titule

Momci iz Glogovca su pokazali karakter i pobjednički mentalitet te uz fanatičnu dozu borbenosti i malo sportske sreće došli do sva tri boda.

U nedjelju je u Podravskim Sesvetama odigrana utakmica devetog kola između domaće Drave i gostujućeg Rudara iz Glogovca u đurđevačkoj skupini Treće županijske nogometne lige.

Bila je to derbi utakmica između dva kluba s istim brojem bodova, u kojoj pobjednik praktički osigurava naslov jesenskog prvaka. Momci iz Glogovca su pokazali karakter i pobjednički mentalitet te uz fanatičnu dozu borbenosti i malo sportske sreće došli do sva tri boda.

Utakmica je krenula uz ispitivanje snaga te borbom na centru igrališta za prevlast na terenu. Nakon nekoliko šansi domaćina iz Sesveta dolazi deset minuta koji su odredili susret.
Prvo je u četrnaestoj minuti Novogradec izborio prekršaj na nekih 25 metara od gola. Izvođenja slobodnog udarca se primio Draganić te jakim i preciznim udarcem prevario domaćeg golmana i doveo Rudar u vodstvo.
Nakon toga je uslijedio period dominacije gostiju koju su okrunili u dvadeset i petoj minuti kada Cvitković osvaja loptu na centru, probija bok i gura odličnu loptu između obrambenih igrača, a na tu loptu natrčava Novogradec i mirno zabija za ogromno veselje Rudara.

Koliko je utakmica bila borbena mogli smo najbolje vidjeti u trideset i trećoj minuti kada se nakon nesportskog poteza igrača Sesveta situacija zakuhala, a najkraći kraj su izvukli kapetan Rudara Krstitović i jedan igrač Drave koji su dobili izravni crveni karton.

U početnim minutama drugog poluvremena domaćini su podigli ritam te promašili nekoliko dobrih prilika. Odmah nakon toga i Rudari uzvraćaju na isti način te također promašuju nekoliko prilika.

Do kraja utakmice mreže su mirovale i Rudar je s 2:0 odnio jako vrijednu i bitnu pobjedu kojom je praktički osigurao jesenski naslov prvaka i bolju poziciju pred proljetni dio prvenstva i treći krug natjecanja.

NK Drava – NK Rudar :

Final four

Podravka suvereno izborila finale Kupa u Poreču, na korak su do dvostruke krune

Upravo je završilo drugo polufinale ženskog rukometnog Kupa u Poreču. Rukometašice Podravke suvereno su pobijedile ekipu Splita 39:16 (19:7)...