16.8 C
Srijeda, 15. svibnja 2024.
PRVA HNL

FOTO Sjajni Slaven Belupo ‘protutnjao’ Goricom i vratio se na pobjedničke staze

Nogometaši Slaven Belupa danas su odigrali susret 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Velikoj Gorici protiv domaćina Gorice.

Farmaceuti su imali početak iz snova i poveli već u drugoj minuti utakmice kada je Caimacov sjajno pogodio s 25 metara malu mrežicu vratara domaće momčadi Kotarskog.

Par minuta nakon vodećeg pogotka, Slaven Belupo je povisio svoje vodstvo. Obrana Gorice loše je reagirala na jedan ubačaj Gode, a najbolje se u šesnaestercu domaćina snašao Zvonarek koji s nekoliko metara nije imao težak zadatak i pogodio je 2:0.

Slaven Belupo nastavio je s odličnom igrom, a novu priliku za povećanje rezultata imali su u 28. minuti kada se Zapata nije najbolje snašao u situaciji jedan na jedan i ostalo je 2:0 za koprivničku momčad.

Nakon uraganskog početka, utakmica je otišla u mirnije vode, pa do kraja prvog poluvremena nije bilo ozbiljnijih šansi ni s jedne ni s druge strane i na predah se otišlo s rezultatom od 2:0 za Slaven Belupo.

Nastavak susreta ponovno je donio bolju igru Slaven Belupa, a prvu priliku u nastavku imao je Zvonarek koji je pucao silovita s vrha šesnaesterca, ali ravno u Kotarskog.

Nove probleme za Goricu u 53. minuti donio je njihov kapetan Jovičić koji je hrvačkim zahvatom u svome šesnaestercu srušio Bogojevića i dobio izravni crveni karton, a sudac Bebek pokazao je na najstrožu kaznu. Siguran realizator bio je Marina i Slaven Belupa je praktički u 55. minuti riješio pitanje pobjednika.

Do kraja utakmice rezultat se nije mjenjao i Slavenaši su upisali veliku i važnu pobjedu protiv Gorice koja danas nije bila na potrebnoj razini da bi parirala raspoloženom Slaven Belupu.

Sastav Slaven Belupa: Sušak – Kvržić, Božić (od 84. minute Tepšić), Soldo – Goda, Marina (od 80. minute Liklin), Laušić (od 53. minute Brković), Paracki, Zvonarek (od 52. minute Bogojević) – Zapata (od 80. minute Hoxha), Caimacov
Sastav Gorice: Kotarski – Steenvoorden, Jovičić, Krizmanić (od 45. minute Keita) – Pršir (od 62. minute Suk), Muhammed, Babec, Kalik, Mitrović (od 73. minute Fruk) – Da Cruz (od 45. minute Stojanovski), Atiemwen (os 76. minute Benito)

Hrvatski Telekom Prva liga – 24. kolo
Petak, 18. veljače
18:00
Gorica – Slaven Belupo  0:3 (0:2)

Final four

Podravka suvereno izborila finale Kupa u Poreču, na korak su do dvostruke krune

Upravo je završilo drugo polufinale ženskog rukometnog Kupa u Poreču. Rukometašice Podravke suvereno su pobijedile ekipu Splita 39:16 (19:7)...