Dino Štiglec i David Arap donijeli su pobjedu i tri boda Slavenu Belupu na premijeri nove sezone protiv Intera.

Danas, u petak, počela je nova nogometna sezona, a koprivnički Slaven Belupo u prvome je kolu MAXtv Prve lige na Gradskom stadionu ugostio zaprešićki Inter.

Iako je ovaj susret otvorio prvenstvo, u kojem se od Farmaceuta ove godine mnogo više očekuje, na stadionu se pojavilo tek šestotinjak gledatelja, što se može pripisati i lošijem vremenu te vjetru koji je puhao tijekom cijelog dvoboja.

Vjerojatno najistaknutiji trenutak utakmice bio je onaj prije početka. Slaven je već drugu godinu zaredom nagrađen Fair play trofejem koji je kapetanu momčadi uručio povjerenik za prvoligaško natjecanje Josip Brezni. Trofej prima momčad s najmanje kartona, ali i najboljom organizacijom utakmica u prethodnoj sezoni.

Prvih trideset minuta uspavalo je većinu gledatelja. Igralo se nervozno na obje polovice, a prvi, bezopasni, udarac prema ijednim vratima uputio je u 25. minuti Štiglec.

Tek nakon 32. i pokušaja Savića, Slavenaši su se malo probudili. Ubrzo je najbolju priliku na susretu imao Ivanovski, uputivši snažan udarac u dobro postavljenog gostujućeg vratara Čovića, a odbijenu loptu glavom je umalo u svoju mrežu pospremio Interov stoper Komorski. Do kraja poluvremena udarce su iz daljine još okušali Pokrivač i Christensen.

Situacija iz prvoga dijela preslikala se i na nastavak. Uspavanka se nastavila, a prvo uzbuđenje pružilo je isključenje gostujućeg napadača Kolara. Nakon traženja nedosuđenog prekršaja, još uvijek u ležećem položaju, Kolar je zaradio izravni crveni karton. Dojam je da se radilo i o nečemu više od prigovora.

Nakon 70. minute tri je puta pokušao Ejupi, no nijedan udarac nije išao u okvir gola.

Iako bez pravih prilika, domaćini su izgledali kao bolja momčad, a Inter je potpuno posrnuo u 82. minuti kada je drugi žuti, ujedno i crveni karton, drugi gostujući na susretu, zaradio Mesfin.

Samo minutu kasnije, nakon neuspješnog izbijanja lopte gostujućih igrača poslije centaršuta, Ejupi je pronašao Štigleca koji čvrstim udarcem svladava Čovića i postavlja teško stečenih 1:0.

U posljednjoj minuti utakmice konačnih 2:0 na dodavanje Burića postavio je Arap.

MAXTV PRVA LIGA, 1. KOLO:

SLAVEN BELUPO – INTER ZAPREŠIĆ 2:0 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 620. Glavni sudac: Damir Batinić (Osijek). Pomoćnici: Tomislav Petrović (Valpovo) i Kruno Šarić (Županja). Četvrti sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac). Delegat: Krešimir Glavina (Prelog). Kontrolor: Božo Mamić (Bjelovar).

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Marković – Purić, Međimorec, Musa, Štiglec – Christensen, Pokrivač, Gregurina (od 46. Burić) – Ivanovski (od 78. Arap), Ejupi, Savić (od 61. Barić). TRENER: Željko Kopić.

INTER ZAPREŠIĆ (4-2-3-1): Čović – Begić, Filipović, Komorski, Mesfin – Šoljić, Mazalović – Danoski (od 87. Mamut), Altiparmakovski (od 65. Brlečić), Ottochian – Kolar. TRENER: Samir Toplak.

STRIJELCI: 1:0 Štiglec (83′), 2:0 Arap (90+’)

ŽUTI KARTONI: Mesfin 24′, Begić 47′, Pokrivač 54′, Šoljić 76′

CRVENI KARTONI: Kolar 62′, Mesfin 82′

IGRAČ UTAKMICE: Dino Štiglec (Slaven Belupo)