9.9 C
vječiti derbi

FOTO Velika pobjeda Podravke, vratila Lokomotivi za poraz u Zagrebu i ostala u igri za naslov, Pranjić i dalje stopostotan u ligi

Larissa Kalaus zabila je pet golova, Stelmakh jedan manje, po tri Barišić i Dora Kalaus, a solidne su bile obje vratarke

U vječitom rukometnom derbiju rukometašice Podravke upravo su u Koprivnici pobijedile Lokomotivu s 24:21 i tako ostale u utrci za naslovom prvakinja, iako su izgledi za to vrlo mali, jer Zagrepčanke i dalje imaju pobjedu više, koju će do kraja prvenstva teško ispustiti.

Unatoč tome, današnja dva boda vrlo su važna, ne samo zbog toga što su osvojena protiv izravnih rivalkinja, već i činjenice da je mladi, domaći trener Antonio Pranjić, nastavio stopostotni niz otkad je sjeo na klupu Podravke. Ovo mu je dosad bio najveći izazov.

Što se tiče utakmice, očekivano je bila tvrda i vrlo neizvjesna, a gošće iz Zagreba bile su cijelo vrijeme u podređenom položaju, osim početka utakmice, odnosno do osme minute, kada su vodile 3:4. Tada su Koprivničanke preokrenule, uskoro otišle i na plus tri, no Lokomotiva se vratila i na poluvrijeme se otišlo neriješenim rezultatom, bilo je 11:11.

Podravka - Lokomotiva

U nastavku je Podravka bila bolja, stalno je imala prednost, nekoliko puta i tri gola, no Lokomotiva se uporno vraćala, odnosno Pranjićeva ekipa nikako nije mogla prelomiti utakmicu. To znači da se ušlo u neizvjesnu završnicu, a možda i ključna obrana dogodilo se u 56. minuti, kada je pri vodstvu Podravke 23:21 Tucaković obranila penal. Podravka ih je, inače, s druge strane promašila čak četiri, što znači da je i ranije mogla riješiti dvoboj.

Uglavnom, nakon te obrane Tucaković do kraja smo vidjeli još samo jedan pogodak, zabila ga je Zadravec i Podravka je slavila veliku pobjedu 24:21. Što se tiče učinka, Larissa Kalaus zabila je pet golova, Stelmakh jedan manje, po tri Barišić i Dora Kalaus, a solidne su bile obje vratarke, koje su zajedno imale 12 obrana.

Kao što smo u uvodu napisali, Podravka je ostala u igri za naslov, koji će teško vratiti u Koprivnicu, ali dobra je ovo uvertira u završnicu kupa, gdje će se loviti jedini trofej u sezoni.