7.6 C
ehf kup

FOTO/VIDEO Dankinje pobijedile u Koprivnici, grupa bez poraza Podravki ostala neispunjena želja

Želimo pobjedu zbog sebe, zbog publike, rekao je trener Saračević u najavi susreta protiv danskog Kopenhagena, rezultatski nebitne utakmice, no po svemu ostalome jako bitne. Testirao se karakter, motiv, pa i uigranost i fizička sprema. Podravka se kvalificirala u daljnju fazu natjecanja i čeka utorak kad je ždrijeb četvrtfinala EHF kupa.

Od prvr minute primjetno je bilo kako su Dankinje došle motivirane, spremne za osvetu. Prvi gol zabile su gošće, ali Podravkašice prate tempo sve do 10. minute kada Turk nakon kontre zabija za prvo vodstvo na utakmici, za 3-4. Nakon gola Milošević za 6-4 uslijedila je serija gošći od 3-0 čime su povele 6-7. Velike probleme radila je pivotkinja gošći Blohm, inače najbolja kružna napadačica svijeta ove godine.

Ulaskom u 19. minutu Kopenhagen je imao tri pogotka prednosti (7-10). Borbenost Korine Karlovčan donijela je Podravki gol i isključenje Dankinja, no to kao da je imalo kontraefekt, vodstvo Kopenhagena naraslo je na +4, a onda i na +7. U minuti odmora Saračević je dobro očitao bukvicu Podravkašicama pitajući ih šta je ovo, što se događa. Poluvrijeme je završilo 13-18 za Dankinje.

Nastavak susreta donio je promjene na Podravkinim krilima, umjesto Karlovčan i Turk zaigrale su Mugoša i Benko. No, trebalo je i malo sreće što danas nije bio slučaj. Kopenhagen je sve ulazilo, dok je Podravka morala “krvariti” za svaki pogodak.

Petnaest minuta prije kraja rezultat na semaforu pokazivao je 20-28 za Kopenhagen, ali su Podravkašice u zadnjih deset minuta živnule, počele udarati i smanjile na četiri pogotka razlike tri minute prije kraja. Do potpunog preokreta nisu mogle. Konačan rezultat glasio je

Unatoč rezultatu navijanje njje prestajalo, sve su predvodili srdačni Kronikusi. Sada se čeka utorak i ždrijeb četvrtfinala EHF kupa u koje se plasirala Podravka.