21.5 C
Ponedjeljak, 6. svibnja 2024.
vidljiva razlika u visini

FOTO Zanimljiva i napeta košarkaška utakmica Molvarki i Kineskinja donijela mnogo uzbuđenja

Pet minuta prije kraja utakmice zbog pet osobnih igru je napustila naša jedina visoka igračica Jelena te su u zadnjoj minuti utakmice kineskinje izjednačile na 57:57.

Predivno nedjeljno poslijepodne u ugodno popunjenoj dvorani, pravi praznik košarke u Molvama. Gošće iz Kine koje se trenutno nalaze na školovanju u Hrvatskoj su malo prestrašile domaće igračice zbog razlike u visini koja je uvjerljivo bila na strani gošći.

Domaće cure su dobro otvorile utakmicu presingom po cijelom terenu i ubačenim zicerima od strane Jelene Molnar te su povele 11:4. Nakon toga su kineskinje počele koristiti razliku u visini i do kraja četvrtine su povele. U drugoj četvrtini se igralo koš za koš i sa vezane tri trice Maje Hudjek na kraju druge četvrtine otišlo se na odmor s 30:26. U trećoj četvrtini naše cure su se opet odvojile i imale najveću prednost na utakmici od 11 poena.

Dobrom obranom u zadnjoj minuti i tricom s deset metara Matee Bencek u zadnjoj sekundi domaće igračice došle su do konačnog rezultata i pobjede 64:58.

Košarkaški Klub Bistra Molve – Beijing Sport University (Kina) 64:58 (15:16, 15:10, 18:18, 16:14)

KK BISTRA: Sara Kopricanec 3 (1×3), Matea Bencek 11 (1×3), Hana Sefer, Sabrina Ivančan, Maja Hudjek 28 (6×3), Klara Jaković, Ana Kokša, Jelena Molnar (cap) 22, Nika Gazdek, Veronika Vindić, Regina Halacek, Sandra Balogovic, Trener: Molnar Stanko

BEIJING SPORT UNIVERSITY: Jiaxin X. 6, Dan L. 5 (1×3), Ma L. 8, Jiami L., Bairu L. 4, Hu G. 8, Meixi L (cap) 14, Yuxiau Z. 6, Ge Z. 2, Ruixuan X. 2, Trener: Lozanić Ivan, pomoćni trener: Kalajžić P.