15.4 C
Nedjelja, 5. svibnja 2024.

Hrvatska i drugi put bolja od Crne Gore
H

Niti u drugoj utakmici reprezentativke Hrvatske nisu imale težak zadatak protiv prvakinja Europe. I u ovom susretu Dragan Adžić eksperimentirao je sa sastavom poslavši na teren tek jedva punoljetnu Despotović te 17-godišnju Bobanu Klikovac. Odlično su to iskoristile rukometašice Hrvatske koje su do 18. minute stvorile veliku razliku. Zahvaljujući kontri Majde Mehmedović domaće igračice uspjele su smanjiti razliku te na odmor otići s deficitom od šest pogodaka.

U nastavku je Canjuga dao priliku svim igračicama koje je imao na raspolaganju, izuzevPenezić i Džono. Mali pad u igri Hrvatske iskoristile su Miljanić i Mehmedović koje dovode Crnu goru u 53. minuti na samo dva pogotka zaostatka. Međutim, obrana 5-1 kojoj je na čelu bila Katarina Ježić kroz cijelu utakmicu funkcionirala je odlično t je u prijelomnim trenucima spasila Hrvatsku od mogućeg preokreta. Također, olakotna okolnost bilo je i isključenje Sare Vukčević, a to odlično koristi Vesna Milanović – Litre te ponovo rješava utakmicu u korist hrvatske reprezentacije.

Ponovo su dobar dan imale hrvatske vratarke koje su sakupile 13 obrana, od čega je Grubišićobranila deset. U polju su raspucane bile Elez s četiri te Petković, Zebić i Bašić sa po tri pogotka. Kod Crne Gore nositeljice igre bile su Miljanić i Mehmedović sa šest pogodaka te vratarka Marina Vukčević s obranjenih 12 udaraca.

Crna Gora je i u ovom susretu igrala bez ponajboljih igračica, no mlade su pokazale da mogu puno. S druge strane, Vladimir Canjuga isprobao je sve igračice te sigurno dobio uvid u formu pojedinih igračice pred kvalifikacijske utakmice koje se igraju početkom lipnja.

Crna Gora – Hrvatska 19:23 (9:15)

Crna Gora, Bar – ŠRC “Topolica”; prijateljska utakmica

Suci: Mitrović i Vesović (oba Crna Gora). Gledatelja: 2100

CRNA GORA: M. Vukčević (12 obrana), Miljanić 6 (3), Perović, Despotović 2, Premović 1, Kostić, Jovović, B. Klikovac 1, Pavićević, A. Klikovac 1, S. Vukčević 1, Tošković 1, Krnić, Mehmedović 6, Knežević
Izbornik: Dragan Adžić

HRVATSKA: Grubišić (9 obrana i sedmerac), Pongrac 1, Petković 3, Gaće 1, I. Milanović 2 Litre 2, Žderić (3 obrane), Elez 4 (1), Penezić, Ježić, Lovrić 1, Zebić 3 (1), V. Milanović Litre 2, Džono, Čović 1, Franković, Bašić 3, Janković 2, Razum
Izbornik: Vladimir Canjuga

Sedmerci: Crna Gora 4(3); Hrvatska 2(2)

Isključenja: Crna Gora 6 minuta; Hrvatska 4 minute

Izvor: Sportnet, autor: Jelena Bagarić

svaka čast

Ivana Polančec u Superpotjeri nadigrala tri lovca i osvojila pet tisuća eura

Poznata kvizašica Ivana Polančec iz Koprivnice danas je u Superpotjeri osvojila pet tisuća eura! Ivana je u prvom krugu točno...