14.9 C
Srijeda, 1. svibnja 2024.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u Srbiji izgubila od Angole
H

Nakon dvije odlične utakmice reprezentativke Hrvatske nisu uspjele ostvariti stopostotni učinak. U posljednjem susretu Trofeja Srbije poražene su od Angole i u konačnici su ipak ostale bez prvog mjesta na turniru jer je Srbija s +20 bila bolja od Makedonije.

Iako se očekivalo da će Hrvatska slaviti protiv pomlađene i nove Angole, nažalost to nije bio slučaj. Nakon puno trke i čvrste igre ipak su slavile prvakinje Afrike, koje su boljom završnicom došle do pobjede. Srbija je u na kraju ipak bila prva, a slijede su Hrvatska, zatim Angola i posljednje plasirana Makedonija koja nije ostvarila niti jednu pobjedu.

Prvi dio protekao je veoma izjednačeno što sugerira i konačni rezultat nakon prvih 30 minuta igre. Niti jedna ekipa nije uspijevala napraviti veću rezultatsku razliku i time okrenuti rezultat u svoju korist. No, prema prikazanoj igri obiju reprezentacija 15:15 bio je realan rezultat.

Slična igra se nastavila i u nastavku,ali nešto bolje ipak su igrale rukometašice Angole. Većinu drugog dijela su ipak vodile prvakinje Afrike, a Hrvatice su bile u poziciji da moraju sustići rezultat. Sedam minuta prije kraja Andrea Penezić pogodila je za 24:25. Marta Žderićobranila je penal, a Tea Grubišić loptu je pospremila u mrežu za 25:25.

No, Angola se nije predala već je ušla u seriju pogodaka i time u principu riješila pitanje pobjednika u ovom susretu. Kiala je minutu prije kraja s linije šest metara pogodila za 29:26 i time definitivno “zacementirala” pobjedu svoje reprezentacije.

Marcelina Kiala postigla je šest pogodaka, a jedan manje za Angolu je upisala Natalia Bernardo. U redovima Hrvatske reprezentacije Penezić i Zebić postigle su po pet pogodaka, dok je Kristina Elez dodala četiri. Vratarke Žderić i Jelčić zajedno su imale 17 obrana.

Hrvatska – Angola 26:29 (15:15)

Vrnjačka Banja – SD Vlade Divac. Gledatelja 100.

Suci: Mosorinski i Pandžić (oba Srbija)

Hrvatska: Žderić (9 obrana), Jelčić (8), Golubić; Zebić 5 (1), Grubišić 3, Gaće 3, Janković, Ježić 1, V. Milanović Litre 1, Franković, Penezić 5, Havić, Elez 4, Gugić, Horvat 3, Lovrić 1, Oštarjaš.
Izbornik: Vladimir Canjuga

Angola: Almeida (4 obrane), Pedro (3), Branko (1); Viegas 3, Sibo 1, Guitongo, Cazanga, Paiksao, Da Silva 6, Monteiro 2, Guialo, Kasoma 3, L. Kiala 2, Dos Santos, Salvador 1, Bernardo 5, M. Kiala 6.

Sedmerci: Hrvatska 3 (1), Angola 8 (6).

Isključenja: Hrvatska 14 minuta, Angola 4 minute.